Test čistících prostředků 2007

Publikováno v časopise 3/2007

S přicházejícím jarem se mnozí pouštějí do jarního úklidu. Jaké čistící prostředky použít? Nechte si poradit přípravky, které vám skutečně pomůžou. Testovali jsme 19 výrobků.

Co zjistil náš test o čisticích prostředcích?

Testování čisticích prostředků: Jaký čisticí prostředek si poradí s rezavými skvrnami, vodním kamenem či mýdlovým povlakem? Podle reklam mnohé, ale my víme, co skutečně konkrétní čisticí prostředky dokáží.

Různé nečistoty versus čisticí prostředky: V našem testu jsme se zaměřili na různé nečistoty, především mastnotu, saze, připáleniny, vápenaté usazeniny, vodní kámen a rez. Pak už jsme jen nechali působit 19 výrobků. Jak si s úkolem poradily?

Pozor na silné čisticí prostředky: Rozhodli jste se, že zvolíte co nejsilnější čistící prostředek? Není to dobrý nápad. Mají mnohé nepříjemné vedlejší účinky na povrchy čištěných materiálů. Neničte si obklady a další povrchy.

Moc chemie škodí: Celkově to s agresivní chemií příliš nepřehánějte. Představuje zátěž pro zdraví, ale i životní prostředí. Při jejich používání mějte ochranné rukavice a větrejte.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na čisticí prostředky. Dokáží si poradit i s velkou špínou? Které jsou nejlepší? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Testované výrobky - čisticí prostředky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Čisticí prostředky (19 výrobků)
poslední aktualizace: 1.3.2007


Přihlásit