Which? kritizuje nevýhodné cestovní pojištění pro seniory

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 8.6.2015   

Ceny cestovního pojištění pro seniory jsou v Británii nepřiměřené a pojišťovny mají navíc tendenci nutit starším spotřebitelům nevýhodné balíčky. Staly se proto terčem kritiky britské spotřebitelské organizace Which?

Cena cestovního pojištění v Británii stoupá s věkem téměř exponenciálně. Which? to ukazuje na případě celoročního cestovního pojištění, které spotřebitele ve věku 65 let vyjde na 126 liber. Pětasedmdesátiletý však již zaplatí přes 300 liber, pětaosmdesátiletý pak dokonce více než 600 liber. Přitom podle statistik, které má Which? k dispozici, u seniorů s přibývajícím věkem klesá počet pojistných událostí a nárokovaná částka se snižuje.

Which? považuje takovou praxi pojišťoven za diskriminační a iracionální. Nelíbí se jí ani to, že starší cestovatelé mívají problémy najít ústav, který je ochotný je na cestu pojistit, a to, že penzisty vyjde pojištění často dráž než samotná dovolená.

Pracovníci pojišťoven navíc podle Which? mívají tendenci seniorům nabízet zbytečně drahé, obsáhlé a nevýhodné balíčky pojištění, například takové, které přeceňují hodnotu jejich zavazadel až pětkrát. Těm, kteří na dovolenou vyrážejí jednou v roce, pak někdy nabízejí celoroční pojištění za mnohonásobně vyšší cenu. Další nevýhodnou nabídkou bývá i pojištění platební karty. Ta je ovšem často pojištěná již samotnou bankou.

Cenami a podmínkami cestovního pojištění se zabýval i dTest, v minulosti jsme přinesli tabulky srovnávající na modelových případech ceny jednotlivých pojišťoven pro rodiny i páry.
 

Přihlásit