Test chytrých telefonů 2015

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2015

Nejluxusnější a nejlépe hodnocené chytré telefony vás vyjdou i na více než dvacet tisíc, celkem dobrý ale pořídíte i za méně než čtvrtinu. Pokud nechcete utrácet, pochopitelně nemůžete mít přehnané nároky a měli byste počítat s řadou kompromisů. Třeba s menším rozlišením displeje, horším fotoaparátem nebo nižším výkonem. Základní funkce a běžnou práci s internetem ale obstojně zvládne většina telefonů. I méně náročným uživatelům však doporučujeme vyhnout se nejlacinějším přístrojům za pár tisíc, a ušetřit si tak mnoho frustrujících chvil.

I když opomineme ty nejlevnější modely, zůstává nabídka stále velmi široká. Velký počet dostupných telefonů nevyhnutelně vede k tomu, že mnohé z nich jsou do jisté míry zaměnitelné. To není nutně negativum, člověk má alespoň větší šanci vybrat si přesně podle svých možností a požadavků. Faktem ovšem zůstává, že výrazněji z řady vyčnívá jen menšina mobilů a za originalitu se platí.

Mezi testované přístroje, které se něčím vymykají, patří například HTC Desire Eye navržený pro pořizování autoportrétů, ruský Yotaphone 2 s druhým displejem na bázi elektronického inkoustu, telefony Blackberry s fyzickou klávesnicí, prohnutý LG Flex 2 se samoopravovacím zadním krytem či high-endové mobily Samsung Galaxy Note Edge a Samsung Galaxy S6 Edge se zahnutými okraji displeje.

U všech přístrojů jsme hodnotili mimo jiné výdrž baterie, využitelnou paměť, kvalitu displeje, dílenské zpracování a odolnost, kvalitu hovorů či psaní SMS, snadnost práce s internetem a v neposlední řadě kvalitu fotoaparátu či videokamery. Podrobnější informace o provedených zkouškách naleznete po kliknutí na pole Jak testujeme.


Testované výrobky - mobilní telefony (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony 2010-2015 (440 výrobků)
poslední aktualizace: 4.2.2016
Mobily a smartphony 2018–2020 (318 výrobků)
poslední aktualizace: 29.10.2020


Přihlásit