Test dětských autosedaček 2015

Publikováno v časopise 6/2015

V červnovém vydání pravidelně publikujeme test dětských autosedaček. I letos v něm najdete výsledky modelů ze všech váhových skupin přehledně rozdělené do hodnotících tabulek a také plusy a mínusy jednotlivých produktů. Dočtete se v něm o nedostatcích a problémech, které jsme odhalili při měření nežádoucích látek i při nárazových zkouškách, nebo o nových systémech, které pomáhají s tak důležitým správným používáním autosedaček. Nový je i testovací program, který byl pozměněn na základě aktuálního vývoje a bohatých zkušeností. 

Testy dětských autosedaček provádíme ve spolupráci s partnerskými zahraničními organizacemi a několika renomovanými evropskými automotokluby. Jejich výsledky jsou často vyhledávaným zdrojem informací pro spotřebitele i prodejce. Také výrobci reagují na naše zjištění a v podobě různých zlepšováků je převádí do praxe. I letos jsme se v testech zaměřili na ochranu dítěte při čelních i bočních nárazech, na snadnost obsluhy a přítomnost škodlivých látek.

Tentokrát jsme využili nového testovacího programu, který je náročnější než v minulosti. V nárazových zkouškách jsme využili vylepšené figuríny a drželi se nových směrnic, jejichž nároky jsme v některých bodech ještě zvýšili. Dále jsme aktualizovali zkoušky ergonomie a obsluhy, nově jsme si například všímali zakřivení částí chránící páteř u takzvaných vajíček, tedy sedaček pro nejmenší miminka. 

Celkem jsme si posvítili na čtrnáct modelů (s isofixem i bez) různých váhových skupin. Narazili jsme i na výrobek, který propadl po stránce bezpečnosti a za obsah nežádoucích látek si odnesl pouze dostatečné hodnocení. Jiná sedačka byla co do obsahu škodlivin hodnocena dokonce nedostatečnou známkou značící nadlimitní množství.


Testované autosedačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky (147 výrobků)
poslední aktualizace: 23.10.2018


Přihlásit