Test dětských autosedaček 2015

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2015

V červnovém vydání pravidelně publikujeme test dětských autosedaček. I letos v něm najdete výsledky modelů ze všech váhových skupin přehledně rozdělené do hodnotících tabulek a také plusy a mínusy jednotlivých produktů. Dočtete se v něm o nedostatcích a problémech, které jsme odhalili při měření nežádoucích látek i při nárazových zkouškách, nebo o nových systémech, které pomáhají s tak důležitým správným používáním autosedaček. Nový je i testovací program, který byl pozměněn na základě aktuálního vývoje a bohatých zkušeností. 

Testy dětských autosedaček provádíme ve spolupráci s partnerskými zahraničními organizacemi a několika renomovanými evropskými automotokluby. Jejich výsledky jsou často vyhledávaným zdrojem informací pro spotřebitele i prodejce. Také výrobci reagují na naše zjištění a v podobě různých zlepšováků je převádí do praxe. I letos jsme se v testech zaměřili na ochranu dítěte při čelních i bočních nárazech, na snadnost obsluhy a přítomnost škodlivých látek.

Tentokrát jsme využili nového testovacího programu, který je náročnější než v minulosti. V nárazových zkouškách jsme využili vylepšené figuríny a drželi se nových směrnic, jejichž nároky jsme v některých bodech ještě zvýšili. Dále jsme aktualizovali zkoušky ergonomie a obsluhy, nově jsme si například všímali zakřivení částí chránící páteř u takzvaných vajíček, tedy sedaček pro nejmenší miminka. 

Celkem jsme si posvítili na čtrnáct modelů (s isofixem i bez) různých váhových skupin. Narazili jsme i na výrobek, který propadl po stránce bezpečnosti a za obsah nežádoucích látek si odnesl pouze dostatečné hodnocení. Jiná sedačka byla co do obsahu škodlivin hodnocena dokonce nedostatečnou známkou značící nadlimitní množství.


Testované výrobky - autosedačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky 2015–2019 (187 výrobků)
poslední aktualizace: 22.10.2019


Přihlásit