Černé ovce: Náš zákazník, náš pán...

Obsah dubnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 4/2020 Obsah dubnového dTestu

Publikováno v časopise 4/2007

Náš zákazník, náš pán. Tak by to aspoň mělo platit. V obchodech, kde si zákazníků skutečně váží. Což o to, když si jde člověk něco koupit, tak se mu převážně věnují v každém obchodě, prostě ochota sama, ale když náhodou dojde k reklamaci, je často komunikace na bodu mrazu.

… tak by to aspoň mělo platit. V obchodech, kde si zákazníků skutečně váží. Což o to, když si jde člověk něco koupit, tak se mu převážně věnují v každém obchodě, prostě ochota sama, ale když náhodou dojde k reklamaci, je často komunikace na bodu mrazu.
Když začali v Modleticích za Prahou krátce po listopadu 1989 stavět uprostřed pole prodejnu NICO, říkala jsem „Kdopak sem bude jezdit?“ Ale pak v okolí přibývalo různých betonových kolosů a já pochopila, že naopak byli velmi prozíraví. Ale stejně – právě tady by si skutečně měli zákazníků vážit! Prodejna NICO není nejlevnější a zákazník sem přijede jen v případě, že si skutečně chce něco koupit, protože chtě nechtě prodejna je přece jen tak trochu z ruky.

Zavolal mi pan Luboš Mojdl, kterému žena v prodejně NICO Modletice koupila bundu značky pierre cardin za 4000 Kč. Což o to, bunda vypadala moc dobře, velmi se mu líbila, jenže ji měl jen jednou na sobě. Na zipu upadl jezdec. Dá se říct, že je to banalita, ale kdo by chtěl úplně novou bundu bez jezdce? A tak si pan Mojdl, ač nerad, udělal výlet do prodejny NICO. Bylo to deset dnů poté, co mu ji tam manželka koupila. Předpokládal, že přijde, vysvětlí, co se stalo a odnese si bundu novou. Přece každý pochopí, že za upadnutý jezdec nemůže. Jenže v obchodě mu řekli, že na bundě nějaká paní vymění zip. Pan Mojdl se rozzlobil: „To nemyslíte vážně? Na značkovou bundu bude tady někdo dávat nový zip? Vždyť nebude stejný! Navíc to bude vidět!“ Nakonec ale mávl rukou, v prodejně slíbili, že až se bunda vrátí opravená, tak mu zavolají.
Byly Vánoce, přišel leden a nikdo nevolal. Pan Mojdl zpozorněl – přece měli reklamaci vyřídit do těch zákonem stanovených třiceti dnů! A tak se do prodejny NICO v polovině února vypravil a předpokládal, že dostane bundu s opraveným zipem. Ovšem předpokládal špatně. Prodávající mu přinesla bundu se slovy, že reklamace uznána není, že si zip poničil sám. „Tady u vás to leželo dva měsíce a vy mi teď řeknete, že jsem si to zavinil sám?“ zlobil se a chtěl mluvit s vedoucím. Nepovedlo se. Prodávající mu sdělila, že oni reklamaci vyřídili v termínu a on že si měl pro bundu přijít dříve, že to není jejich problém. A tak jim pan Mojdl do reklamačního listu napsal, že s vyřízením reklamace nesouhlasí a obrátil se na naši redakci.


Přihlásit