Test bezdrátových a dokovacích reproduktorů 2015

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2015

Streamování hudby pomocí mobilu nebo tabletu je dnes běžné. Stále častější je i její poslech prostřednictvím speciálních externích reproduktorů určených pro tato zařízení. Jak se v našem testu ukázalo, stejně jako v souboji Davida s Goliášem, i v tomto případě vítězí menší nad většími. I když se malé bezdrátové reproduktory funkcemi ještě plně nevyrovnají těm velkým dokovacím, kvalitativně už je mnohdy překonávají. 

Dnes si může každý svou oblíbenou hudbu pouštět prakticky kdykoliv a kdekoliv, stačí sáhnout po chytrém telefonu či tabletu. Tato mobilní zařízení se však hodí spíše k soukromému poslechu se sluchátky, neboť většina z nich postrádá kvalitní reproduktory, které by dokázaly uspokojivě ozvučit třeba celou místnost.

Situace se změní, připojíte-li externí reproduktory. Pokud se rozhodnete pro koupi dokovacích či stále populárnějších bezdrátových modelů, rozmyslete si, co od nich očekáváte a prověřte si jejich kompatibilitu s vaším přístrojem. Při výběru vám může pomoci náš nezávislý test šestnácti bezdrátových a devíti dokovacích reproduktorů.

Kvalitu zvuku jsme hodnotili poslechovými testy různých hudebních žánrů i mluveného slova. V laboratoři byla měřena hlasitost a směrovost zvuku. Celkové hodnocení ovlivnila i snadnost obsluhy, podporované funkce a výbava reproduktorů. 

Zjistili jsme, že tyto malé přístroje jsou schopné nabídnout velmi kvalitní zvuk, mnohdy i za příznivou cenu. Některé ale dostávaly za kvalitu zvuku špatné známky a nechyběl mezi nimi ani jeden z nejdražších modelů. Naopak některé levnější reproduktory obsadily přední příčky a odnesly si dobré či dokonce velmi dobré známky.


Testované výrobky - bezdrátové a dokovací reproduktory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Bezdrátové a dokovací reproduktory (26 výrobků)
poslední aktualizace: 2.4.2015


Přihlásit