Test sekaček 2015

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2015

Dobře a rychle posekaný trávník, to je přání každého chalupáře nebo majitele domu se zahradou. Splnit by mu ho měla sekačka, jenže otázkou je, která to opravdu dokáže. Přednosti a nevýhody jednotlivých strojů se nejlépe projeví v přímém srovnání, proto jsme otestovali desítky modelů benzínových a elektrických rotačních sekaček. Posekali jsme s nimi stovky čtverečních metrů běžného, vlhkého a vysokého trávníku i přerostlé trávy. Zaměřili jsme se také na jejich obsluhu, hlučnost, spotřebu energie a další vlastnosti.

V mezinárodním testu se sešlo přes šest desítek rotačních sekaček, tedy poměrně velký vzorek trhu, který nabízí zajímavé srovnání. Z 34 v České republice dostupných modelů jsme do časopisu vybrali 28 z nich (z toho 12 benzínových a 16 elektrických), zbylých šest najdete v naší online databázi

Všechny sekačky jsme vystavili zkouškám sečení různých typů trávníků. Aby obstály se ctí, musely obstojně posekat trávníky s různým vzrůstem trávy. Pracovaly na suchém i vlhkém trávníku, na rovině i v obtížnějším terénu. Ty sekačky, které to umožňují, jsme podrobili testu mulčování. Posekání větších pozemků může být pěkná dřina, proto jsme v zohledňovali také snadnost obsluhy a údržby. Všímali jsme si také hlučnosti a dílenského zpracování.

Žádná sekačka v testech nebyla vysloveným propadákem, stále však platí, že mezi benzínovými i elektrickými sekačkami najdete výrobky značně rozdílných kvalit i cen. Náš test například ukázal, že dobrý benzínový stroj podobných kvalit seženete za 24, ale i za devět tisíc korun.


Testované výrobky - sekačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Travní sekačky 2015–2020 (115 výrobků)
poslední aktualizace: 28.3.2019


Přihlásit