Test letních pneumatik 2007

Publikováno v časopise 4/2007

Rozhodli jste se pro koupi nových letních pneumatik? Vybírejte je pečlivě. Některé mají nedostatky, které by se vám na vozovce mohly vymstít. V dnešním testu vám přinášíme informace o obutí o rozměrech 205/55 R16 a 155/70 R13.

Co zjistil náš test o letních pneumatikách?

Na mokré vozovce: Námi testované výrobky selhávaly na mokré vozovce. Nevyhovující byly především úzké pneumatiky. Potíže při brždění jsou závadou, která se nedá odpustit. Zkoumali jsme také obsah karcinogenních látek, riziko smyku atd.

Širší obutí: V našem testu se ukázalo, že širší obutí je bezpečnější. Ty, které jsme testovali, se hodí pro celou řadu kompaktních vozů až vozů střední třídy.

Důležitost správného huštění: Rychlostní zkoušky prokázaly, že správný tlak vzduchu v pneumatikách je pro bezpečnou jízdu základem. V opačném případě jízda není bezpečná. Roste také riziko poškození gum. To může vést až k jejich protržení.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na letní pneumatiky. Testovali jsme jejich vlastnosti a porovnávali jednotlivé modely. Které jsou nejspolehlivější? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Testované výrobky - letní pneumatiky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Letní pneumatiky 2006 - 2010 (174 výrobků)
poslední aktualizace: 1.3.2010


Přihlásit