Test pneuměřičů 2007

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2007

Máte ve své výbavě pneuměřič? Měl by být samozřejmostí. Nesprávně nahuštěné pneumatiky vás ohrožují a jízda na nich je také neekonomická. Náš test se na pneuměřiče zaměřil. Pomůžeme vám vybrat optimální přístroj.

Co zjistil náš test o pneuměřičích?

O měření vzduchu v pneumatikách: Jde o činnost, kterou je vhodné provádět jednou měsíčně a také před každou delší jízdou. Nespoléhejte na manometry na benzínových pumpách. Při huštění pneumatik vzduchem se řiďte pokyny výrobce. Optimální tlak vzduchu v pneumatikách se u jednotlivých typů vozidel liší.

Jednotky tlaku: Jednotky tlaku se u pneuměřičů mohou odlišovat. Většinou je však převod uvedený v několika různých jednotkách. Při koupi si vybírejte takový pneuměřič, se kterým budete umět bez problémů pracovat.

Naše testování: Zaměřili jsme se i na praktické zkoušky, které proběhly za ztížených klimatických podmínek (mínusové teploty, snížitelná viditelnost, mokro). Některé měřiče měly problémy. Při praktických zkouškách jsme zjistili i další nedostatky přístrojů.

Obaly: I obal je důležitý. Některé jsou nepraktické. Při jejich rozdělávání může dojít k porušení natištěných uživatelských informací.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme zkoumali pneuměřiče. Nezapomínejte na to, že měření tlaku vzduchu v pneumatikách je důležité. Vyberte proto správný pneuměřič. Předplaťte si náš test a my vám pomůžeme.


Testované výrobky - pneuměřiče (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pneuměřiče (15 výrobků)
poslední aktualizace: 1.4.2007


Přihlásit