Ryanair zvláště vadilo označení společnosti jako „nejhorší z nejhorších na trhu“ a tvrzení zástupců organizace Facua, že „podváděla své zákazníky a vysmívala se jim do tváře“ a že „bezdůvodně navyšovala cenu letu o nezákonné poplatky“. Veškerá soudní řízení u španělských soudů však dopadla pro Ryanair neúspěšně. Naposledy se letecká společnost snažila dovolat svých práv u španělského nejvyššího soudu, i ten však její stížnost zamítl. Ryanair musí navíc zaplatit veškeré soudní výlohy.
Španělské soudy argumentovaly tím, že spotřebitelská organizace má právo chránit spotřebitele a poukazovat na problémy společností. Stížnosti organizace Facua byly navíc soudy vyhodnoceny jako oprávněné. Andaluský soud například poukázal na aféru, kdy Ryanair nechal pasažéry čekat v letadle s rozbitou klimatizací na odlet více než dvě hodiny, špatnou zkušenost jim však odmítl jakkoliv kompenzovat. Za pravdu dal španělské spotřebitelské organizaci i v případě bezdůvodného navyšování cen. Zde citoval případ, kdy si Ryanair účtoval 40 euro či na britském území dokonce 40 liber za vytištění palubního lístku. Soudy konstatovaly, že v daném případě se rozhodně nejedná o pomluvu, ale o svobodu slova a oprávněnou kritiku.
Bitterwallet cituje i případ jiného soudního sporu mezi organizací Facua a Ryanair, tentokrát ohledně podezřelých nouzových přistání. Piloti Ryanair v roce 2013 totiž velmi často museli nouzově přistát na španělském území z důvodu nedostatku paliva. Facua proto Ryanair obvinila z šetření na bezpečnosti pasažérů takovým způsobem, který mohl ohrozit jejich životy. I zde Ryanair osočil organizaci Facua z šíření pomluvy, ani v tomto případě jeho žaloba neuspěla.