Test žehliček 2015

Publikováno v časopise 3/2015

Žehlení s párou je pohodlné a účinné. Naše pravidelné testy ukazují, že s kvalitou vyžehlení jsou na tom různé modely do jisté míry podobně, velké rozdíly jsou ale v odolnosti vůči zanesení. V našem aktuálním testu 11 napařovacích žehliček dělala tato důležitá zkouška problémy zejména nejlevnějším přístrojům s cenovkou pod pět stovek. Jejich nákup proto nemůžeme doporučit. 

Kvalitní vyžehlení je bezpochyby jedním z nejdůležitějších požadavků na dobrou žehličku. Napařovací přístroje k němu využívají páru, která se tvoří z vody v nádrži společným ohřevem parní komory a žehlicí desky. Následně vychází z otvorů v žehlicí ploše, které jsou u různých modelů rozmístěny různými způsoby.

Cílem každé žehličky by však vždy mělo být dosažení co nejefektivnějšího vedení páry, čemuž napomáhají i drážky v žehlicí ploše. Díky vysokému výdeji páry lze u některých žehliček využívat také svislé napařování a žehlit tak například záclony nebo oděvy visící na ramínku, které se pro běžné žehlení nehodí – pánské obleky či dámské šaty.

Napařovací žehličky pro vás testujeme pravidelně. Tentokrát představujeme výsledky jedenácti modelů různých výrobců i cenových kategorií, u kterých jsme se již tradičně zaměřovali na kvalitu žehlení i na dílenské zpracování. Výsledky testů bohužel ukázaly, že ne všechny zkoušené produkty v tomto ohledu obstojí. 


Testované výrobky - žehličky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Žehličky 2013–2018 (144 výrobků)
poslední aktualizace: 27.9.2018


Přihlásit