Test tiskáren 2015

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2015

Rychlý a kvalitní tisk textu či fotografií, dobrý skener a kopírka nebo nízké provozní náklady. To vše mohou nabídnout dnešní tiskárny. Při nákupu je ovšem třeba postupovat obezřetně a s ohledem na plánované využití. Abychom vám pomohli se v široké nabídce tiskáren zorientovat a zvolit tu pro vás nejvhodnější, přinášíme výsledky nově otestovaných multifunkčních inkoustových i jednoduchých laserových modelů v cenovém rozpětí od jednoho do deseti tisíc korun.

Vybrat nejlepší tiskárnu není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jednotlivé modely se totiž neliší jen cenou, technologií a kvalitou tisku a z toho plynoucími možnostmi využití. Komplikovaná situace panuje v oblasti provozních nákladů nejpopulárnějších inkoustových tiskáren. Ty jsou specifické tím, že inkoust používají nejen při tisku, ale také při čištění trysek, které musí být udržovány v dobré kondici, aby netrpěla kvalita výstupu, případně aby nedošlo k poškození tiskové hlavy.

K takzvaným samočisticím cyklům přitom dochází automaticky, bez jednoduše odhadnutelného vzorce, například po zapnutí či delší době nepoužívání přístroje. Proto jen těžko odhadnete, na kolik stran ve skutečnosti jedna sada barev vystačí. Výrobci přibližnou kapacitu náplní uvádějí, deklarované počty se však blíží realitě, jen když tisknete prakticky nepřetržitě

V našich testech jsme se proto mimo klasických zkoušek kvality tisku, kopírování a skenování zaměřili také na přibližný odhad, kolik inkoustu tiskárny spotřebují "utajeně". Kromě sedmnácti multifunkčních inkoustových tiskáren jsme se podívali na zoubek i sedmi černobílým laserovým tiskárnám. Oproti časopisu navíc přidáváme i výsledky jedné mobilní tiskárny.


Testované výrobky - tiskárny (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tiskárny jednoúčelové a multifunkční 2010-2015 (298 výrobků)
poslední aktualizace: 29.2.2016


Přihlásit