Leckterý „vánoční dárek“ pořídíte výhodněji po Vánocích

Obsah červencového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 7/2024 Obsah červencového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 19.12.2014   

Vánoce se tryskem blíží, v obchodech přibývá front a nervózních zákazníků a prodejci se nás snaží nalákat na akce, prý ty nejvýhodnější. Spotřebitelský portál Consumerist však doporučuje – na nákup „vánočních hitů“ je lepší počkat až po Vánocích.

Internetový portál Consumerist cituje server DealNews, který uvádí, že mnohé z oblíbených darů většinou po Vánocích prudce zlevňují. Týká se to zejména oblečení. Téměř každý najde pod stromkem „měkký“ dárek, výhodné je však s velkými nákupy šatstva počkat až na leden. Podle serveru DealNews se totiž polovina povánočních výprodejů týká oblečení. Po Vánocích většinou není problém ani s výběrem, výprodeje se týkají jak konfekce vyráběné ve velkém, tak i luxusního šatstva. Před Vánocemi se podle Consumeristu nevyplatí kupovat ani posilovací nářadí a přístroje, které většinou také tradičně zlevňují v lednu.

Mnozí si přejí najít pod stromečkem spotřební elektroniku, jako například televizi, notebook či stolní počítač. Výrobci televizí i domácích spotřebičů ale většinou uvádí nové modely na trh v lednu, což s sebou většinou přináší zlevnění těch starších. V lednu se na trhu také má objevit nový druh procesoru Broadwell Core M od výrobce Intel a tato novinka by měla přinést slevy notebooků osazených starším typem procesoru.
 

Přihlásit