Internetové seznamky Findmelove, Cupidswand a Flirtcrowd, provozované společností JDI Dating Ltd., fungují na shodném principu. Založení profilu je zdarma, ovšem aby si uživatel prohlédl většinu fotografií ostatních či je mohl kontaktovat, musí zaplatit prémiové členství.
Jakmile se na nich uživatel bezplatně zaregistroval, začaly mu chodit lákavé zprávy od atraktivních žen. Jenomže seznamka mu nedovolila na ně odpovědět, dokud si nezařídil prémiový profil za dvacet dolarů měsíčně. Lákavé zprávy však byly vygenerované počítačem a chodily z falešných profilů, které se od těch skutečných odlišovaly pouze drobnou ikonou skrytou mezi ostatními informacemi v profilu. I pokud by si jí seznámení chtivý klient všiml, její význam by mu podle FTC pravděpodobně unikl, jelikož vysvětlení symbolu bylo dovedně skryto mezi obchodními podmínkami.
První platbou prémiového členství se navíc zákazník uvázal k jeho automatickému prodlužování. Ani na to však nebyl nijak upozorněn. Informace o automatickém prodlužování prémiového členství, které bylo možné vypovědět až dva dny před vypršením původního členství, se opět schovávala na stránce s obchodními podmínkami. Ty však při objednávce nebyly nijak zmíněny, z objednávkové stránky na ně ani nevedl odkaz. Automatické prodlužování smluv uzavřených na internetu je v USA navíc zakázáno zákonem.
Když se klienti snažili členství zrušit, JDI Dating Ltd. protahovala jednání či odmítala odpovídat na stížnosti. Některým ze zákazníků pak slíbila nápravu, přesto jim další měsíc z účtu členský poplatek strhla.
FTC společnost JDI Dating Ltd. potrestala za užívání klamavých obchodních praktik a za porušení zákona na ochranu spotřebitele v prostředí internetu, který zakazuje automatické prodlužování členství. Při dalším podnikání již nesmí využívat falešné profily ani svým uživatelům automaticky prodlužovat členství. Svým poškozeným klientům musí poskytnout odškodnění v celkové výši šest set šestnácti tisíc dolarů.