Minitest: Android TV a fotbalový režim

Obsah lednového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 1/2019 Obsah lednového dTestu

Vydáno: 27.11.2014    Publikováno v časopise 12/2014

Výrobci televizí nabízejí celou řadu zaručeně užitečných funkcí a člověk přemýšlí, zda mají opravdu smysl a kterou případně oželet. Ukazuje se, že některé inovace jsou v době uvedení do prodeje spíše na půli cesty, než že by za sebou měly dokončený vývoj a byly opravdovým přínosem. Slouží zkrátka jen jako lákadlo k nákupu nového přístroje. Otestovali jsme televizor s operačním systémem Android TV a fotbalový režim slibující plnohodnotnější zážitek ze sledování utkání. Výsledky nás nepřesvědčily.

Philips 55PUS8809/12 je jednou z prvních Smart TV s operačním systém Android TV, která se dostala na evropský trh. Pro někoho mohou znít lákavě slova výrobců, že by mělo jít o podobný operační systém, jaký používají ve svých smartphonech nebo tabletech. Naučit se ovládat novou televizi by tak mělo být snazší. Už po prvních pár minutách je však jasné, že je tomu jinak.

Podívali jsme se také na tzv. fotbalový režim, s kterým přišli někteří výrobci před letošním světovým šampionátem ve fotbale. My jsme ho otestovali na modelu Samsung řady H6470. Jak se ale ukázalo, využití této funkce mnoha fanouškům může zážitek z fotbalu spíše znepříjemnit. I když obsahuje spoustu dobrých myšlenek, většina jich není dotažena k uspokojivému výsledku. 

Podrobnosti z testování nabízí náš minitest.Přihlásit