Test televizorů 2014 II.

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2014

Mnohé televize dnes nabízejí nové funkce a speciální režimy, které jsou na první pohled působivé. To se přirozeně odráží i v jejich vysoké pořizovací ceně. Ovšem jak už to u moderních technologií bývá, výrobci je zdokonalují za pochodu a ne vždy tak zakoupená televize naplní všechna očekávání. Pokud oželíte nejnovější trendy, které nemusejí být nutně ku prospěchu a v praxi plně využitelné, lze pořídit dobrý televizor za přijatelnou cenu.

Snad každý týden přicházejí na trh nové a nové televize. Každá z nich se pyšní určitou vlastností, díky které vypadá atraktivně. Ovšem není všechno zlato, co se třpytí, a supermoderní funkce či inovativní design se mnohdy ve výsledku stávají pouze dírou, ve které zákazník nechá zmizet své peníze. Nabízíme proto nezávislé srovnání desítek otestovaných modelů různých velikostí, z nichž jsme pro poslední letošní publikaci vybrali televizory s úhlopříčkou 102 až 107 a 127 až 140 cm s Full HD i Ultra HD rozlišením. Výsledky dalších modelů naleznete v naší online databázi.

Nejnovější designovou inovací jsou prohnuté televize nabízející dle slov výrobců hluboký zážitek. Jenže tato inovace má své mouchy. I nad další technologickou novinkou se vznášejí otazníky – ultra vysoké rozlišení, tzv. Ultra HD, sice poskytuje čtyřnásobně více obrazových informací než rozlišení Full HD, jenže otázkou je, zda je co sledovat? S cenovkou přitom podobné novinky dokážou pěkně zahýbat... Vybavení funkcí Smart TV naopak již patří do standardní výbavy moderních zařízení, ale co uživatelské rozhraní a kompatibilita s aplikacemi? I na to jsme se v testu zaměřili. 3D funkcí jsou v současnosti běžně vybaveny přístroje větších i menších úhlopříček a dají se pořídit za přijatelnou cenu. Také 3D obraz jsme vyzkoušeli.

I přes širokou škálu funkcí a aplikací však zůstávají u televizí primárními požadavky kvalitní obraz a zvuk. Nejrůznější funkce mohou být jistě ku prospěchu, ovšem jen pokud fungují bez problémů a uživatel je skutečně využije. Cenové rozdíly mezi přístroji srovnatelné úrovně mohou být mnohdy razantní, proto je třeba pečlivě vybírat. Náš nezvislý test televizí vám prozradí, které modely se vyplatí koupit.


Testované výrobky - televizory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Televizory 2020–2022 (343 výrobků)
poslední aktualizace: 31.3.2021


Přihlásit