Test televizorů 2014 II.

Publikováno v časopise 12/2014

Mnohé televize dnes nabízejí nové funkce a speciální režimy, které jsou na první pohled působivé. To se přirozeně odráží i v jejich vysoké pořizovací ceně. Ovšem jak už to u moderních technologií bývá, výrobci je zdokonalují za pochodu a ne vždy tak zakoupená televize naplní všechna očekávání. Pokud oželíte nejnovější trendy, které nemusejí být nutně ku prospěchu a v praxi plně využitelné, lze pořídit dobrý televizor za přijatelnou cenu.

Snad každý týden přicházejí na trh nové a nové televize. Každá z nich se pyšní určitou vlastností, díky které vypadá atraktivně. Ovšem není všechno zlato, co se třpytí, a supermoderní funkce či inovativní design se mnohdy ve výsledku stávají pouze dírou, ve které zákazník nechá zmizet své peníze. Nabízíme proto nezávislé srovnání desítek otestovaných modelů různých velikostí, z nichž jsme pro poslední letošní publikaci vybrali televizory s úhlopříčkou 102 až 107 a 127 až 140 cm s Full HD i Ultra HD rozlišením. Výsledky dalších modelů naleznete v naší online databázi.

Nejnovější designovou inovací jsou prohnuté televize nabízející dle slov výrobců hluboký zážitek. Jenže tato inovace má své mouchy. I nad další technologickou novinkou se vznášejí otazníky – ultra vysoké rozlišení, tzv. Ultra HD, sice poskytuje čtyřnásobně více obrazových informací než rozlišení Full HD, jenže otázkou je, zda je co sledovat? S cenovkou přitom podobné novinky dokážou pěkně zahýbat... Vybavení funkcí Smart TV naopak již patří do standardní výbavy moderních zařízení, ale co uživatelské rozhraní a kompatibilita s aplikacemi? I na to jsme se v testu zaměřili. 3D funkcí jsou v současnosti běžně vybaveny přístroje větších i menších úhlopříček a dají se pořídit za přijatelnou cenu. Také 3D obraz jsme vyzkoušeli.

I přes širokou škálu funkcí a aplikací však zůstávají u televizí primárními požadavky kvalitní obraz a zvuk. Nejrůznější funkce mohou být jistě ku prospěchu, ovšem jen pokud fungují bez problémů a uživatel je skutečně využije. Cenové rozdíly mezi přístroji srovnatelné úrovně mohou být mnohdy razantní, proto je třeba pečlivě vybírat. Náš nezvislý test televizí vám prozradí, které modely se vyplatí koupit.Přihlásit