Sephora se obávala překupníků, zablokovala proto účty asijských zákazníků

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 21.11.2014   

Řetězec parfumerií Sephora v rámci boje proti přeprodeji svého zboží zablokoval účty zákazníkům pouze na základě asijsky znějícího příjmení či e-mailu na čínském webhostingu. Nyní se musí omluvit.

Na konci října tohoto roku spustila Sephora na svém globálním webu speciální akci pro věrné zákaznice a zákazníky. Ti, kteří za rok utratili více než 350 dolarů, dostali slevu 20 procent na své nákupy. Sephora se však obávala zneužití akce nepoctivci, kteří zlevněné zboží pouze se ziskem přeprodávají dál, a tak se pustila do blokování některých zákaznických účtů. Informuje o tom zpravodajský server Consumerist.

Zvolený způsob obrany byl však podle reakcí nešťastný. Sephora totiž sice blokovala účty zdánlivě náhodně, převážně šlo však o ty s e-mailem na čínském hostingu jako qq.com a 163.com. Kromě toho blokovala i zákazníky a zákaznice s asijsky znějícími příjmeními ze všech zemí světa. Účet byl zablokován dokonce i těm, kteří na zmíněnou výhodu nedosáhli.

Facebooková stránka společnosti byla následně zavalena stížnostmi neoprávněně zablokovaných uživatelek a uživatelů. Sephora se omluvila a zřídila speciální linku pro dotčené hromadnou blokací.

Nejedná se o první případ, kdy Sephora na svých internetových stránkách bez odůvodnění hromadně blokovala uživatele či jim rušila účty. Loni v prosinci účty rušila zákazníkům, kteří si objednávali více kusů jednoho druhu zboží, než je podle algoritmů obvyklé. I je Sephora považovala za překupníky, v tomto případě se však místo omluvy odvolávala na své obchodní podmínky.
 

Přihlásit