Apple blokoval zprávy klientům s Androidem, nyní jde k soudu

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 24.11.2014   

Bývalí uživatelé iPhonů, kteří přešli na telefony s operačním systémem Android, podezírají společnost Apple Inc., že jim cíleně blokuje přijímání textových zpráv. Jak informoval internetový server Consumerist, v případu padly již dvě žaloby.

Případ mizejících SMS se táhne již od ledna 2012. Uživatelům, kteří od Apple a operačního systému iOS přešli na smartphony s platformou Android, přestaly přicházet textové zprávy od přátel z iPhonu, ačkoli těm jejich přístroj potvrdil odeslání. Zprávy posílané systémem iMessage chodí uživatelům s Androidem v lepším případě opožděně, v horším pak vůbec.

Vyřešení situace nepomohla ani výměna SIM karty, zrušit registraci ve službě iMessage se mnohým nedaří. Společnost Apple donedávna považovala problém za nevýznamný a přiřadila mu nízkou prioritu řešení. Uživatelům pouze doporučovala, aby se z iMessage odhlásili alespoň 45 dní před plánovaným přechodem na Android, začátkem letošního listopadu pak vydala první záplatu, která měla problém odstranit.

Během druhého listopadového týdne byly na Apple podány první dvě žaloby. Společnost čelí obvinění z nekalé soutěže a neoprávněného blokování přístupu k datům, dále také ze zneužití poskytnutých soukromých dat. Apple se brání, že z jeho strany se nejedná o úmyslnou komplikaci, ale pouze o technický problém, který je značně náročný na opravu.

Podle časopisu Bussines Insider, který o žalobách podrobně informuje, je však jisté, že listopadová opravná záplata vznikla až jako reakce na žalobu. Apple již dříve pod vlivem stížností uvolnil verzi aplikace iMessage určenou pro zasílání zpráv na telefony s Androidem
 

Přihlásit