Jak vybrat BB krém

Přečtěte si nový dTest

Aktuální číslo časopisu dTest 1/2018 Přečtěte si nový dTest

Vydáno: 30.10.2014   

Kvalita kosmetických přípravků je v obchodě těžko rozpoznatelná. Jak se opakovaně ukazuje v našich srovnávacích testech, vodítkem pro vás nemůže být ani cena, ani značka. Řídit se můžete podle doporučení svých známých a přátel nebo podle našich testů.

Líčení se všemi krémy, podklady, pudry a make-upy může být poměrně zdlouhavým procesem. BB krémy však slibují, že dokážou zastoupit všechny zmiňované kosmetické přípravky včetně důležitého hydratačního krému a líčení tak velmi zjednodušit. V našem srovnávacím testu 12 BB krémů se dočtete podrobnosti k jednotlivým výrobkům.

Obecně lze říct, že s kosmetickými vlastnostmi a účinností testované krémy neměly zásadní problémy, horší to však bylo s hydratací pokožky některých výrobků - udělovali jsme známky od dobrých po nedostatečné. Pokud však BB krém nesplňuje hydratační funkci, je třeba používat klasický hydratační krém ještě před líčením. Ovšem BB krém pak trochu ztrácí smysl.

Přestože na obalu najdete informaci o ochranném slunečním faktoru, neznamená to, že jí můžete slepě věřit. BB krémy totiž nejsou opalovacími přípravky, ale spadají do jiné kategorie produktů, proto pro ně platí jiná pravidla pro údaje na obalu. Ty výrobky, které v našem testu dostaly dostatečné nebo nedostatečné hodnocení za shodu s deklarací, mají nižší ochranný faktor, než uvádějí na obalu.

Vzhledem k tomu, že opalovací přípravek je nutné zhruba po dvou hodinách opakovaně aplikovat, doporučujeme používat spolu s BB krémem klasický krém určený na ochranu proti slunečnímu záření.

BB krémy jako tónovací a sjednocující přípravky pro barvu pleti se prodávají ve více barevných odstínech. Pro test jsme zvolili střední odstín (medium), který je mezi Evropankami nejpopulárnější.


Přihlásit