Jak vybrat BB krém

Obsah dubnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 4/2024 Obsah dubnového dTestu

Sdílejte

Aktualizováno: 13.11.2015

Kvalita kosmetických přípravků je v obchodě těžko rozpoznatelná. Jak se opakovaně ukazuje v našich srovnávacích testech, vodítkem pro vás nemůže být ani cena, ani značka. Řídit se můžete podle doporučení svých známých a přátel nebo podle našich testů.

Líčení se všemi krémy, podklady, pudry a make-upy může být poměrně zdlouhavým procesem. BB krémy však slibují, že dokážou zastoupit všechny zmiňované kosmetické přípravky včetně důležitého hydratačního krému a líčení tak velmi zjednodušit. V našem srovnávacím testu 12 BB krémů se dočtete podrobnosti k jednotlivým výrobkům.

Obecně lze říct, že s kosmetickými vlastnostmi a účinností testované krémy neměly zásadní problémy, horší to však bylo s hydratací pokožky některých výrobků - udělovali jsme známky od dobrých po nedostatečné. Pokud však BB krém nesplňuje hydratační funkci, je třeba používat klasický hydratační krém ještě před líčením. Ovšem BB krém pak trochu ztrácí smysl.

Přestože na obalu najdete informaci o ochranném slunečním faktoru, neznamená to, že jí můžete slepě věřit. BB krémy totiž nejsou opalovacími přípravky, ale spadají do jiné kategorie produktů, proto pro ně platí jiná pravidla pro údaje na obalu. Ty výrobky, které v našem testu dostaly dostatečné nebo nedostatečné hodnocení za shodu s deklarací, mají nižší ochranný faktor, než uvádějí na obalu.

Vzhledem k tomu, že opalovací přípravek je nutné zhruba po dvou hodinách opakovaně aplikovat, doporučujeme používat spolu s BB krémem klasický krém určený na ochranu proti slunečnímu záření.

BB krémy jako tónovací a sjednocující přípravky pro barvu pleti se prodávají ve více barevných odstínech. Pro test jsme zvolili střední odstín (medium), který je mezi Evropankami nejpopulárnější.

Databáze testovaných výrobků

BB krémy (13 výrobků)
poslední aktualizace: 29.10.2014


Přihlásit