Test chytrých telefonů 2014

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2014

Aktuální top modely chytrých telefonů nadchnou svým výkonem či velkými displeji, poměrně kvalitně fotí a nabízejí různé více či méně praktické funkce a vychytávky. Při pohledu na jejich ceny si však leckdo nechá zajít chuť. Dobře si přitom vyberete i mezi levnějšími přístroji. Pokud nejste příliš nároční, seženete solidní smartphone za zhruba pět tisíc, s přimhouřením oka i za méně.

Současná nabídka chytrých telefonů je velmi různorodá a při troše snahy si z ní vybere prakticky každý. Abyste se při výběru neztratili, nabízíme vám přehled 34 nejlepších mobilních telefonů z celkem šesti desítek letos otestovaných. Pro kompletní výsledky všech přístrojů zamiřte do online databáze na www.dtest.cz/mobily.

Kolik za nový telefon utratíte, závisí na mnoha faktorech. Roli hrají kromě preferované velikosti displeje vaše nároky na kvalitu jednotlivých parametrů, zejména fotoaparátu. Na ceně se pak pochopitelně podepisuje také značka (nejmarkantněji v případě Applu), podpora vysokorychlostní sítě LTE, výkon procesoru či verze operačního systému. Pokud však jde o často diskutovanou výdrž baterie, až tak zřejmý vztah k ceně se neprokázal (viz údaje v hodnotících tabulkách).

V testu nechybí vlakové lodě Applu (iPhone 6 a 6 Plus) a Samsungu (Galaxy S5), zkouškám jsme podrobili i mobilní telefony značek LG, Sony Xperia, HTC, Nokia Lumia, Huawei a dalších.


Testované výrobky - mobilní telefony (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony 2010-2015 (440 výrobků)
poslední aktualizace: 4.2.2016
Mobily a smartphony 2018–2020 (318 výrobků)
poslední aktualizace: 29.10.2020


Přihlásit