Královská pošta vytáhla proti podvodníkům

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 16.10.2014   

Ve Velké Británii se v poslední době množí problémy s podvodnými zásilkami. Britská pošta se v reakci na to spojila s vládní agenturou Trading Standards, se kterou bude spolupracovat na odhalování podvodných zásilek.

Po vlně vishingu a podvodných e-mailů se v Británii podvody šíří i poštou. Většinou se jedná o nevyžádané zásilky, falešné upomínky k placení či podvodné nabídky zboží a služeb. Metod využívaných nepoctivými společnostmi je ale více. Britská Královská pošta se rozhodla proti nepoctivcům postavit a od vládní agentury Trading Standards si vyžádala větší součinnost při jejich odhalování. Trading Standards bude nyní poštu upozorňovat na veškeré podezřelé společnosti, pošta pak bude takovým odesílatelům dávat varování. Těm, u nichž se prokáže záměr podvádět, pak bude s okamžitou platností rušit smlouvy.

Aktivity britské pošty tímto však nekončí. Královská pošta také spustí nový program pro své zaměstnance, ve kterém je odborníci z Trading Standards budou učit rozeznávat podvodné zásilky a rozšiří jejich povědomí o podvodech páchaných prostřednictvím pošty. Pošťáci pak mají svému zaměstnavateli hlásit veškeré podezřelé zásilky, na které narazí při výkonu práce.

Britské pošty se nedotkly jen potíže s nevyžádanými podvodnými zásilkami. Někteří podvodníci se v e-mailech vydávali za zaměstnance pošty a zasílali uživatelům falešná upozornění o nedoručené zásilce s údajnými detaily v zavirované příloze. Jiní zase od zákazníků pošty vyžadovali „aktualizaci údajů“, včetně čísla platební karty a podrobných osobních údajů. I před nimi britská pošta varuje na svých stránkách.
 

Přihlásit