Test vestavných myček nádobí 2014

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2014

Mýt v myčce se vzhledem ke spotřebě vody vyplatí, o tom není pochyb. Nároky však stoupají a mnozí si nechtějí nechat diktovat design své kuchyně jednotlivými spotřebiči. Toužíte-li po kvalitní myčce, která s vaší kuchyní splyne a nebude příliš viditelnou ani na vyúčtování za vodu a elektřinu, přijde vám vhod náš nejnovější test myček. Tentokrát jsme se zaměřili na vestavné modely.

Do testu jsme zařadili 16 částečně i plně integrovaných myček šíře 60 cm na 12 až 15 souprav nádobí. Stejně jako u volně stojících přístrojů, jejichž výsledky jsme vám nabídli v květnovém testu, i mezi vestavnými modely najdeme poměrné velké rozdíly v kvalitě. Ze všech testovaných výrobků získala dobré hodnocení pouze jediná myčka, většina modelů si odnesla uspokojivé hodnocení.

Místo pro život vestavných myček je vymezeno kuchyňským nábytkem. Stávají se integrální součástí kuchyní a na první pohled nejsou vidět, splývají s ostatními skříňkami. Z toho důvodu u nich nenaleznete vnější plášť, myčky se prodávají „oholené“, protože jsou ve finále schované za extra dvířky a pod pracovní deskou. Výběr vestavné myčky podle vnějšího designu tedy odpadá. 

Jediné, co z estetického pohledu může výběr ovlivnit, je umístění a vybavení ovládacího panelu. Myčky plně integrované ukrývají tlačítka, displeje a kontrolky v horním okraji dvířek. Polointegrované myčky ovládací panel přiznávají na přední straně dvířek, kuchyňský design v jejich případě sahá jen do výše panelu. Jeho výhodou je, že poskytuje lepší přehled o situaci v myčce a usnadňuje ovládání. Výhodou plně integrovaných myček je jejich nerušivý, „neviditelný“ vzhled.

My jsme se v testu podívali na to, co pouhým okem viditelné není. Zajímalo nás samozřejmě, jak se myčky vypořádají se špinavým nádobím, jak dobře suší, zda se snadno obsluhují a nejsou příliš hlučné, jak dlouhý je mycí program nebo kolik spotřebují vody a elektrické energie.  


Testované výrobky - myčky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Myčky 2011-2014 (64 výrobků)
poslední aktualizace: 1.10.2014


Přihlásit