Finance: Mobilní tarify

Obsah únorového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 2/2020 Obsah únorového dTestu

Publikováno v časopise 10/2014

Ještě před pár lety měli Češi jen tři operátory, což znamenalo nízkou konkurenci a vysokou cenu. Líné kapry v českém rybníčku rozhýbal až příchod virtuálních operátorů. V tu chvíli začal skutečný cenový boj a bylo z čeho vybírat. Velká trojice operátorů však přišla s vlastním řešením. Než se prát o každou desetikorunu u levných tarifů, radši zacílili na neomezené volání. Nehledě na skutečnou potřebu neomezeného tarifu mnoho zákazníků této nabídce podlehlo.

Změnám v používání telefonu jsme přizpůsobili i náš test, který srovnává nabídky zhruba šesti desítek operátorů působících na českém trhu. V aktuálním srovnání mobilních tarifů jsme posílili zejména požadavky na data v našich modelových případech. Stačí si občas stáhnout mail s přílohou, trochu surfovat, pustit si krátké video nebo se nechat přístrojem navigovat v autě a jste na stovkách megabajtů měsíčně. Nejste-li stále na WiFi, bez tarifu to nepůjde. Pokud byste platili za každý kilobajt, vyjde to několikanásobně dráž.

Ceny za stejné služby se liší, jak ukazují naše srovnávací tabulky počítající s různými požadavky – od málo až po náruživě volající, kteří uvítají neomezené tarify. Pro svůj konkrétní případ můžete využít náš nezávislý srovnávač na www.dtest.cz/tarify.Přihlásit