Test praček s předním plněním 2014

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2014

Praní je v dnešní době poměrně jednoduchá záležitost. Prádlo dáte do automatické pračky, přidáte prací prostředek, případně aviváž, zapnete a máte hotovo. Jenže bude prádlo opravdu dobře vyprané a pořádně vymáchané? Není tříhodinový program moc dlouhý? Nespotřebovává přitom pračka hodně vody a energie? A není náhodou čas koupit novou? Pokud vám v hlavě hlodají vyřčené otázky, srovnávací test praček s předním plněním vám může pomoct v rozhodování a hledání odpovědí.

Z výsledků testů z posledních let je patrné, že ve zkouškách praní bavlněného a syntetického prádla dosahují pračky s předním plněním někdy velmi dobrých, ale převážně dobrých nebo průměrných (uspokojivých) výsledků. Najdou se však i modely, které mají špatné známky (dostatečné a někdy i nedostatečné). Výjimkou není ani aktuální test automatických praček.

 

V našem testu zjišťujeme účinnost praní tak, že k běžné náplni tvořené oblečením i ložním prádlem připevníme pruhy látky se standardizovanou špínou simulující určitý druh znečištění, například krev, saze, víno, čaj, rtěnku a další. Po skončení programu pak pomocí spektrofotometru zjišťujeme míru vyprání jednotlivých skvrn.

 

Dále se v testu praček zaměřujeme na kvalitu máchání, tedy zbavení prádla zbytků pracího prostředku. Sledujeme také spotřebu vody, elektrické energie či délku pracího cyklu. Abychom mohli testované pračky s rozdílnou kapacitou bubnu mezi sebou spravedlivě porovnávat, přepočítáváme naměřené hodnoty na jeden kilogram prádla. Zajímá nás také snadnost obsluhy praček nebo jejich hlučnost. Na základě těchto výsledků máte možnost vzájemného srovnání praček s předním plněním různých značek, například Miele, Samsung, Hotpoint-Ariston, AEG, Whirlpool, Gorenje a dalších.


Testované výrobky - pračky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pračky 2014-2017 (83 výrobků)
poslední aktualizace: 31.8.2017


Přihlásit