Test sušiček prádla 2014

Sdílejte

Publikováno v časopise 8/2014

Odpůrcům prádelních šňůr se blýská na lepší časy. Zařízení, která svedou vyprané oblečení vysušit bez práce, přecházejí na ekonomičtější i ekologičtější režim. Pořizovací cena sušiček navíc stále klesá. Vyplatí se však dívat nejen na cenovku v obchodě, ale také myslet na účet za elektřinu, jehož placení vás nemine. Přístroje s tepelným čerpadlem dokážou vysušit prádlo až třikrát levněji než ty bez něj, jak dokazuje náš test dvaceti kondenzačních sušiček.

Testovali jsme dva typy sušiček - kondenzační sušičky vytápěné elektrickým topným tělesem a kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem. Ani v jejich případě nemá smysl řídit se při nákupu cenou výrobku. Rozhodující by měl být dopad na životní prostředí, potažmo na spotřebitelovu peněženku. Provozní náklady totiž dokážou rozdíly v pořizovací ceně jednotlivých modelů hravě a rychle setřít, a to jak v pozitivním, tak v negativním smyslu.

Laboratoř prokázala jednoznačný fakt, že přístroje s tepelným čerpadlem dokážou vysušit až několikanásobně úsporněji než kondenzační sušičky s elektrickým topením. Svou pozornost také zaměřila na vyhodnocení kvality sušení, délku programů, hlučnost, účinnost, s jakou dokážou přístroje zkondenzovat vlhkost z prádla, a snadnost obsluhy. Testovali jsme například sušičky Miele, Siemens, Beko, Bosch, LG, Electrolux, AEG, Whirpool a další.


Testované výrobky - sušičky prádla (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sušičky prádla 2014–2017 (61 výrobků)
poslední aktualizace: 31.8.2017


Přihlásit