Test projektorů 2014

Sdílejte

Publikováno v časopise 8/2014

Pokud chcete sledovat filmy nebo sportovní přenosy na velkém plátně, nemusíte nutně opouštět teplo domova. Projektory pro domácí použití jsou dnes běžně dostupné a mohou vás vyjít levněji než nová televize. Velký obraz lépe vtáhne do dění, a když pozvete přátele, společný zážitek dodá podívané další rozměr. Abychom vám pomohli při rozhodování, otestovali jsme 13 levnějších i dražších projektorů. 

Pokud chcete proměnit obývací pokoj v domácí kinosál, ani ohromná televize vám asi nepostačí. Kdo touží po velkém obrazu a zároveň nechce utratit celé jmění, může na nový televizor zapomenout a místo toho sáhnout po digitální promítačce.

Otestovali jsme pro vás 13 projektorů v cenové relaci od 13 do 76 tisíc korun. Devět nese označení Full HD (rozlišení 1920 x 1080), zbylé pak patří mezi HD ready modely s rozlišením o něco nižším. Pro HD ready projektory mluví hlavně relativně nízké ceny a přestože jejich obraz není tak detailní jako v případě pokročilejších přístrojů, nemusí být nutně špatný. Celkově lépe si však pochopitelně vedly Full HD projektory, a to zejména ty nejdražší. Ovšem i mezi levnějšími přístroji jsme odhalili kvalitní kousky.

V testu jsme se zaměřili v první řadě na kvalitu obrazu při promítání filmů, fotografií a grafiky, dále na použitelnost projektorů ve světlejším prostředí a zkoušeli jsme rovněž sledovat filmy ve 3D. Jako vždy jsme hodnotili také snadnost obsluhy a provedli řadu měření včetně spotřeby elektrické energie, hlučnosti a zahřívání. V textu se rovněž věnujeme obecnému srovnání hlavních výhod a nevýhod projektorů a televizorů.


Testované výrobky - projektory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Projektory 2014 (13 výrobků)
poslední aktualizace: 31.7.2014


Přihlásit