Test navigací pro chytré telefony 2014

Sdílejte

Publikováno v časopise 8/2014

Máte chytrý telefon? Ať už je to přístroj využívající operační systém iOS nebo Android, máte i navigaci. Ta je totiž součástí základního balíčku instalovaných aplikací do nového telefonu. Stáhnout si samozřejmě můžete i jiné aplikace, které vás dovedou do cíle. Vyzkoušeli jsme jich celkem 12, šest zdarma a šest zpoplatněných, abychom určili, se kterou se cestuje nejlépe. S žádnou jsme se neztratili, ale s některými byla cesta jasnější a přehlednější.

Navigace v podobě aplikací v chytrých telefonech lze využívat ve všech operačních systémech: Android, iOS i Windows Phone. Vyzkoušeli jsme bezplatné aplikace pro chytré telefony, mezi nimi například Google, Waze nebo Apple Maps, i zpoplatněné aplikace jako TomTom, Navigon nebo ALK Copilot. Hledali jsme jejich přednosti i nevýhody. Pro účely testu jsme použili stejné přístroje: Samsung S4, iPhone 5S a Nokia Lumia 1020.

Výhodou navigace v mobilu je, že ji máte stále u sebe, na druhou stranu při jejím používání dostává baterie pořádně zabrat a telefon se výrazně rychleji vybíjí. Bezplatné navigace si na rozdíl od placených mapové podklady většinou nestahují do telefonu, takže pro výpočet trasy a samotnou navigaci potřebují datové připojení. Placené navigace jsou proto vhodnější pro ty, kteří častěji cestují do zahraničí. Nepotřebují internet.

Přednostem jednotlivých aplikací placených i bezplatných se v testu věnujeme podrobně.


Databáze testovaných výrobků

GPS navigace (108 výrobků)
poslední aktualizace: 31.5.2021


Přihlásit