Test zmrzlinovačů 2014

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2014

V domácím zmrzlinovači si poměrně jednoduše můžete vyrobit poctivou zmrzlinu, která by se s přimhouřenýma očima dala srovnat s tou pravou italskou pochoutkou. Navíc ze surovin, které si sami vyberete. Pořizovací cena jednoduchých strojků začíná pod tisícem korun a jejich obsluha je velmi snadná. Přinášíme výsledky srovnávacího testu deseti zmrzlinovačů bez vlastní chladicí jednotky. 

Pokud se rozhodnete pro výrobu vlastní zmrzliny ve zmrzlinovači, máte dvě možnosti. Jakou z nich si vyberete, bude záležet především na množství zmrzliny, které budete chtít připravovat. Do cukráren nebo restaurací se hodí výrobníky zmrzliny s vlastní chladicí jednotkou, které mohou vyrábět jednu várku za druhou; na domácí použití postačí jednoduché mašinky bez chladicí jednotky.

V nich připravíte jednu zmrzlinu denně. Jejich hlavní součástí je speciální nádoba, která se na potřebnou dobu vloží do mrazáku a naakumuluje do sebe chlad. V našem testu najdete srovnání sedmi jednoduchých výrobníků zmrzliny bez chladicí jednotky a tří kuchyňských robotů, k nimž lze přikoupit jako příslušenství nádobu určenou pro výrobu zmrzliny.

Pro účely testu jsme zvolili tři nejčastější ledové pochoutky: zmrzlinu, sorbet a zmražený jogurt. Když jsme přemýšleli, jaká zmrzlina by byla nejvhodnější, volba padla na vanilkovou. Semínka vanilky jsou totiž výborným indikátorem schopnosti zmrzlinovače důkladně promíchat obsah. Ze stejného důvodu jsme vybrali také sorbet vyrobený z citrónů, protože jsme mohli sledovat rovnoměrnost rozmíchání nastrouhané citrónové kůry.

A jako takový oříšek jsme vybrali zmražený jogurt, protože jeho příprava je ze všech ledových pochoutek nejnáročnější. Pro jeho výrobu se totiž používá jogurt zbavený vody, který je sám o sobě velmi tuhý a obtížně se promíchává. Ve všech případech jsme hodnotili, jak si zmrzlinovač poradil s přípravou, jaký čas mu zabrala a zaměřili jsme se také na obsluhu nebo hlučnost.


Databáze testovaných výrobků

Zmrzlinovače (21 výrobků)
poslední aktualizace: 3.6.2021


Přihlásit