Test fotoaparátů s výměnným objektivem 2014

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2014

Když se řekne fotoaparát s výměnným objektivem, většina lidí si představí zrcadlovku s optickým hledáčkem. Zrcadlovky se skutečně staly do jisté míry synonymem nejvyšší třídy fotoaparátů – roky prověřenou klasikou, na kterou mnozí nedají dopustit. V posledních letech se však čím dál úspěšněji prosazují také přístroje s elektronickým hledáčkem či vybavené pouze displejem. Výhodou takzvaných bezzrcadlovek jsou menší rozměry a nižší hmotnost, v některých případech srovnatelné s většími kompakty.

Myslíte-li to s fotografováním opravdu vážně, sebelepší chytrý telefon ani obyčejný kompakt vás pravděpodobně neuspokojí. Ze všech typů digitálních fotoaparátů nabízejí nejvíce kreativních možností modely s výměnným objektivem známé též jako systémové fotoaparáty, kam řadíme digitální zrcadlovky i tzv. bezzrcadlovky. Oblibě u profesionálů i nadšenců se těší díky schopnosti pořizovat vysoce kvalitní fotografie i díky flexibilitě spojené s volbou objektivu podle konkrétních potřeb a rozšířenými manuálními funkcemi. Jejich předností jsou také několikanásobně větší obrazové snímače, než jaké najdeme v klasických kompaktních fotoaparátech. Díky tomu lépe fotí zejména za slabšího osvětlení a umožňují například více pracovat s hloubkou ostrosti snímků.

Otestovali jsme pro vás téměř dvě desítky modelů digitálních fotoaparátů nejvyšší kategorie do 30 tisíc korun. Vítěze testu pořídíte za zhruba 25 tisíc, kvalitní fotoaparát s výměnným objektivem však seženete i za výrazně méně peněz. Hned na druhém místě se umístil o téměř deset tisíc levnější přístroj.


Testované výrobky - pokročilé fotoaparáty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pokročilé fotoaparáty 2013-2015 (138 výrobků)
poslední aktualizace: 3.12.2015


Přihlásit