Jak vybrat krém proti vráskám

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Sdílejte

Aktualizováno: 13.11.2015

Krémy proti vráskám můžete pořídit za pár stovek nebo za několik tisíc korun. Vyšší cena může budit dojem, že jde o kvalitní výrobek, ovšem jak ukázal náš srovnávací test, nejlepším krémem se stal ten úplně nejlevnější.

Základem pro boj proti vráskám je dobře hydratovaná pleť. Kvalitní krém proti vráskám by proto měl být zároveň i dobrým hydratačním krémem. V žádném případě by neměl pokožku vysušovat.

Pokud se po aplikaci krému objeví nějaké nežádoucí reakce, například svědění pleti, pálení, zarudnutí a jiné, přestaňte ho používat.

Doporučujeme se vyhnout výrobkům, které obsahují rizikové endokrinní disruptory. Jsou to chemické látky, které narušují endokrinní systém - systém žláz s vnitřní sekrecí, tedy hormonální systém. Patří mezi ně například konzervanty jako fenoxyethanol nebo parabeny. V případě parabenů mohou být problematické především ty s dlouhým řetězcem (propyl- či butylparaben), které mohou vyvolat ošklivé alergické reakce.

Označování kosmetických přípravků přispívá k ochraně spotřebitelů. Na obalu proto musí být jasně uvedeny určité údaje:

  • jméno nebo zapsaný název a adresa odpovědné osoby;
  • země původu v případě dovážených přípravků;
  • hmotnost nebo objem v době balení;
  • datum, do kterého kosmetický přípravek skladovaný za vhodných podmínek bude nadále plnit svou původní funkci;
  • zvláštní upozornění týkající se použití včetně zvláštních upozornění o kosmetických přípravcích pro profesionální použití;
  • číslo šarže nebo odkaz umožňující identifikaci kosmetického přípravku; seznam přísad, tedy všech látek nebo směsí látek záměrně použitých v kosmetickém výrobku během výrobního procesu.

Uvádění podrobného seznamu přísad je důležité pro alergiky, kteří pak mohou jednoduše zjistit, jestli daný krém mohou, či nemohou používat.

 
 

Databáze testovaných výrobků

Denní krémy proti vráskám (16 výrobků)
poslední aktualizace: 29.5.2014


Přihlásit