Test žehliček a parních stanic 2014

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2014

Potřebujete si pořídit novou žehličku? Ponořte se s námi do tajů, které vaše rozhodování usnadní. Vzhledem k tomu, že na poli žehlení žádných převratných objevů za poslední rok nepřibylo, stále zůstává hlavní potřebou vybrat takový přístroj, který dobře žehlí, odolává zanesení a snadno se obsluhuje. Ať už patříte k těm, kteří čas strávený u žehlicího prkna chtějí minimalizovat, nebo žehlení milujete, vyplatí se vybrat žehličku, která vám pomůže a vydrží.

Trh nabízí dva typy žehlicích přístrojů, které využívají horkou páru: klasické napařovací žehličky a relativně mladé parní stanice, nazývané též parní generátory. K důležitým ukazatelům, které hrají roli při nákupu, patří cena. Srovnáním průměrných částek, za které prodejci žehličky nabízejí, ale bohužel nelze dojít k zjednodušujícímu pravidlu, třeba že dražší znamená lepší, jak dokazuje náš test. U stejně hodnocených přístrojů může být rozdíl v ceně až dvojnásobný, hůře hodnocené žehličky mohou být dražší než lepší modely a podobně.

Laboratoř se zaměřila na žehlicí výkon, výdej páry, obsluhu a také na odolnost vůči zanesení. Dovednost žehličky ubránit své útroby před vodním kamenem patří mezi rozhodující parametry, nikdo totiž netouží po žehličce, která se zanese a přestane fungovat nebo se její výkon bude snižovat. Během jedenáctidenní zkoušky žehlí přístroje na robotickém rameni, a pokud nevydrží pracovat 252 hodin, z testu si odnáší nedostatečnou známku. Pro představu jde o zátěž odpovídající dvouhodinovému žehlení týdně po dobu necelých tří let. I v letošním testu v této části některé žehličky propadly. Testovali jsme například žehličky Tefal, Philips, Bosch, Rowenta, Eta a další.


Žehličky 2013–2018 (porovnat)

Parní stanice 2014 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Parní stanice 2014 (21 výrobků)
poslední aktualizace: 28.5.2014
Žehličky 2013–2018 (144 výrobků)
poslední aktualizace: 27.9.2018


Přihlásit