Test denních krémů proti vráskám 2014

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2014

Mít mladě vyhlížející pokožku bez vrásek, to je jistě přání nejedné ženy. Bohužel stárnutí je postupný, přirozený a nevyhnutelný proces. Kosmetický průmysl využil tohoto přání „nestárnout“ a silně investoval do propagace krémů proti vráskám. Podle reklamních sloganů to vypadá, že dokážou téměř zázraky. Ovšem jsou opravdu tak účinné? Výsledky testu 14 denních krémů proti vráskám mluví jasně. Není to žádná sláva.

Existence cenových rozdílů mezi stejnými výrobky různých značek není nic neobvyklého. Někteří výrobci se nebojí říct si o větší částky za své produkty. Drží se nepsaného pravidla, že za značku se platí. Oblast kosmetických výrobků je pro to dobrým příkladem. Testovali jsme 14 denních krémů proti vráskám, nejlevnější a nejdražší dělilo téměř 1800 korun. I kdybychom vynechali extrémy, za ostatní krémy zaplatíte v průměru kolem dvou, tří nebo pěti stovek, což je značný rozdíl oproti těm, které stojí přes tisíc korun. A o to větší rozdíl to je, když znáte výsledky jejich srovnávacího testu.

Krémy proti vráskám jsme testovali pochopitelně přímo na lidech, jinak by to ani nemělo smysl. Při této metodě je však třeba použít větší vzorek, aby se eliminoval lidský faktor – každý člověk má jinou pleť, jiné dispozice k tvorbě vrásek, jinak se o svoji pleť stará. Každý výrobek proto hodnotilo 30 dobrovolnic, které ho po dobu čtyř týdnů používaly pravidelně dvakrát denně.

Pro změření stavu vrásek podstoupila každá účastnice před započetím testu a po jeho ukončení „vyšetření“ metodou FOITS, kdy se na pokožku promítá světlo, jehož částice jsou po odrazu zachyceny citlivou kamerou. Ta dokáže na základě odrazu vypočítat přesnou strukturu povrchu pokožky a ve 3D zobrazení dokonale zviditelnit vrásky. Stav hydratace pokožky jsme zjišťovali pomocí korneometru. Je to standardní metoda, kterou se přítomnost vody v pokožce měří na základě proudění elektronů a elektrické kapacity. Tato měření nabízejí zajímavé výsledky…


Testované výrobky - denní krémy proti vráskám (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Denní krémy proti vráskám (16 výrobků)
poslední aktualizace: 29.5.2014


Přihlásit