Finance: Pojištění na dovolenou

Obsah březnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 3/2020 Obsah březnového dTestu

Publikováno v časopise 6/2014

Už jste si zvolili destinaci své letošní dovolené? A vybrali jste si cestovní pojištění? Na jeho sjednání máte jistě čas. Těsně před odjezdem párkrát ťuknete na obrazovku chytrého telefonu a je to. Těžko si v tom zmatku ale stihnete porovnat různé nabídky. A pojistné podmínky za několik minut také neprostudujete. Přitom se to jednoznačně vyplatí.

Prý existují pojištění levná a pojištění dobrá. Ačkoliv se neví, kdo to řekl, mohl mít pravdu. V jeho případě. Pojištění je záležitostí individuální. Někomu může vyhovovat nabitý balíček s veškerým připojištěním, jiný si ho vezme jenom z pohodlnosti, i když se mohl pojistit za polovinu. S růstem velikosti balíčku totiž přímo úměrně narůstá pravděpodobnost, že vám do něj zabalí i zcela nepotřebné služby.

Základ cestovního pojištění tvoří krytí léčebných výloh. Nejčastěji nabízeným připojištěním je úrazové pojištění, dále pojištění zavazadel či pojištění odpovědnosti za škodu. My jsme sestavili modelové případy a nabízíme srovnání cestovního pojištění od různých pojišťoven.Přihlásit