Na co se můžete těšit v červnovém dTestu

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2022 Obsah prosincového dTestu

Při přípravě červnového dTestu jsme navštívili obchody s potravinami, kosmetikou, domácími potřebami i výrobky pro děti. Nezapomněli jsme ani na blížící se sezónu letních dovolených.

Připravili jsme pro vás tyto testy:

Krémy proti vráskám – Věčné mládí je mýtem, z nějž rády těží kosmetické firmy. Je možné zbavit se vrásek pomocí speciálního krému? V laboratoři jsme nechali otestovat jejich hydratační efekt a účinnost v odstraňování vrásek.

Jahodové džemy – Prozkoumali jsme obsah ovocné složky, přítomnost plísní a konzervačních látek u výrobků prodávaných s označením výběrový džem a ovocná pomazánka.

Autosedačky – V letošním testu jsme se opět zaměřili i na zkoušky, které nevyžaduje homologace při uvedení výrobku na trh, a tak nás vedle čelního nárazu tradičně zajímal i ten boční, stejně jako obsah chemických látek, obsluha a komfort dítěte.

Žehličky – Otestovali jsme klasické napařovací žehličky i parní stanice. Zjišťovali jsme, jak jsou na tom se samotným žehlením, výdejem páry i odolností vůči zanesení a uživatelskou přívětivostí.

Tužkové baterie – Podívali jsme se na výdrž jednorázových tužkových baterií, u kterých jsme v laboratoři simulovali dvě zátěžové situace - kontinuální čerpání energie a použití v externím blesku.

Vedle testů jsme do červnového čísla zařadili užitečné právní a finanční rady týkající se především letních dovolených a cestování.

Přihlásit