Test myček nádobí 2014

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2014

Vyplatí se kupovat myčku? Pokud si kladete tuto otázku, zkuste umýt přes 70 kusů nádobí různého typu v méně než 18 litrech vody. Pro představu to nejsou ani dva kbelíky. Vyšší spotřeby vody žádná z aktuálně otestovaných myček nedosáhne. Jestliže se vám to podařilo, můžete se považovat za myče-profesionála a peníze utratit za něco jiného. Pro ty, kteří neuspěli, jsme připravili srovnávací test 12 myček nádobí. Třeba si vyberete.

V pravidelném nezávislém testu myček nádobí jsme hodnotili 12 volně stojících modelů, které lze po sejmutí svrchní desky umístit i pod kuchyňskou linku. Kromě jedné myčky o šířce 45 centimetrů měly všechny standardní šířku 60 centimetrů. Kapacita myček se pohybovala od 12 do 15 souprav nádobí, užší model měl kapacitu pouze na devět souprav. Při zkouškách jsme se zaměřili na mytí a sušení v hlavním a ekologickém programu, dále na spotřebu vody a elektrické energie, hlučnost, zpracování a také praktickou obsluhu jednotlivých modelů.

Aktuální test čítající třeba myčky značek Miele, Bosch, Siemens, Whirlpool, Electrolux, Hotpoint-Ariston a dalších opět potvrdil, že kvalita mytí je na ceně myčky nezávislá. Je proto důležité dobře vybírat, protože tak můžete ušetřit nemalé částky. Rozdíly mezi jednotlivými modely jsou nejen cenové. Některé zvládnou nádobí umýt stejně při použití hlavního i úsporného programu, což lze považovat za výhodu. Jiné zase podávají lepší výkony s takzvaným „eco“ programem a mohou tedy být dobrou volbou pro ty, kterým nevadí delší čas mytí a raději ušetří na spotřebě vody a elektrické energie. Ostatně kolik která myčka spotřebuje, se z našeho testu také dozvíte.


Testované výrobky - myčky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Myčky 2011-2014 (64 výrobků)
poslední aktualizace: 1.10.2014


Přihlásit