Finance: Pojištění nemovitosti a domácnosti

Obsah únorového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 2/2020 Obsah únorového dTestu

Publikováno v časopise 4/2014

Stali jste se čerstvými vlastníky nemovitosti? Nebo plánujete změnit současnou pojistku? Právě pro vás jsme připravili malý návod, jak si majetek co nejlépe pojistit. Ačkoliv vás vybavíme znalostmi, stejně budete potřebovat notnou dávku trpělivosti. Na internetu si ucelené porovnání nabídek podle našich zkušeností neuděláte. Bez dobrého poradce nebo obcházení kamenných poboček pojišťoven to nejde.

Ještě než vyrazíte do terénu, dobře si ujasněte, co vlastně chcete pojistit. Jedná se vám o nemovitost, nebo její vybavení? Nebo obojí? „Stěny“ stavby pokryje pojištění nemovitosti. O zařízení se pak stará pojištění domácnosti. My jsme pro účely našeho testování zvolili běžnou formu, a to kombinaci obou typů pojištění, která kompletně pokryje váš majetek.

Pokud se chystáte pojistit svou nemovitost a domácnost, je potřeba „vyzbrojit“ se důležitými pojmy a orientovat se v klíčových kritériích. Jedině dobré pojištění plní svůj účel, kvůli kterému ho zřizujete. Poradíme vám, na co si dát pozor a jaké chytáky nejčastěji skrývají nabídky pojišťoven…Přihlásit