dTest obchodní podmínky - jak to funguje

Obsah únorového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 2/2024 Obsah únorového dTestu

Dne 1. ledna 2014 nabyl účinnosti nový občanský zákoník, který přináší mnoho změn také v oblasti prodeje a nákupů na internetu. Podle značky dTest obchodní podmínky na první pohled poznáte, že obchodník respektuje aktuální právní úpravu a má v pořádku obchodní podmínky.

Našim cílem bylo vytvořit obchodní podmínky, které budou  pro vás,  spotřebitele,  srozumitelnější, přehlednější a jednotné, ať už budete nakupovat elektroniku, kosmetiku, či cokoliv jiného.

Jak to funguje?

Zájemce o značku dTest obchodní podmínky si dle vzorových podmínek připravených dTestem samostatně upraví své obchodní podmínky.

Jsou připraveny 3 vzorové varianty obchodních podmínek a každá obsahuje 8 hodnotících bodů. U každého bodu si lze vybrat jednu ze tří obsahových verzí. Minimální certifikovaný rozsah zaměřený na dodržení zákonného standardu - , nebo dvě vyšší nadstandardní úrovně – a .

 

Po následném ověření a schválení obchodních podmínek dTestem obdrží obchodník značku dTest obchodní podmínky, která má platnost 12 měsíců.

 

Znění schválených dTest obchodních podmínek jednotlivých e-shopů naleznete na adrese www.dtest.cz/dop, kde si  můžete ověřit, zda obchodníci používají správné obchodní podmínky. Při nespokojenosti s jednáním či podezření, že provozovatel e-shopu jedná v rozporu s obchodními podmínkami, nás můžete kontaktovat telefonicky na poradenské lince dTestu 299 149 009, elektronicky vložením dotazu na www.dtest.cz/spotrebitelska-poradna nebo písemně na adrese: dTest, o.p.s., Černomořská 419/10, 101 00 Praha 10.

Přihlásit