Test televizorů 2014

Publikováno v časopise 3/2014

Při návštěvě obchodu s televizory je snadné podlehnout mámení obrovských obrazovek a bohaté nabídce všelijakých speciálních funkcí. Pokud ovšem na co největší úhlopříčce netrváte a oželíte-li některé méně přínosné vymoženosti, můžete výrazně ušetřit. Kvalita obrazu a zvuku sice u levnějších televizorů nedosahuje výšin zcela srovnatelných s nejlepšími a nejdražšími modely na trhu, rozhodně však nemusí být dramaticky nižší.

Ve spolupráci s evropskými spotřebitelskými organizacemi se nám podařilo v uplynulém roce otestovat stovky nových televizorů. Byly mezi nimi LED televize i plazmové televize, s 3D obrazem i bez. Z naší bohaté databáze jsme tentokrát vybrali přístroje s úhlopříčkami 81 a 102 až 107 centimetrů. Ve výběru se objevují modely Samsung, LG, Sony, Philips, Panasonic, Toshiba a další.

Rozhodnutí, po jakém televizoru sáhnout, by se pochopitelně mělo odvíjet od vašich preferencí. Každý má na kvalitu a možnosti televize jiné nároky, důležitou roli při výběru však hrají také dispozice místnosti, do které chcete nový přístroj umístit, a finance. Třeba mezi středně velkými televizory s úhlopříčkou 102 až 107 centimetrů panují výrazné cenové rozdíly. Například nejlepší v loňském roce testovaná televize vyjde na přibližně 30 tisíc korun. Kdo se však nenechá zlákat poněkud nadbytečnými legráckami a jen trochu sleví na kvalitě obrazu, vystačí si s více než dvakrát menším finančním obnosem, jak prozrazují naše tabulky. V nich najdete konkrétní rozdíly mezi jednotlivými modely týkající se nejen obrazu a zvuku, ale také obsluhy, tunerů a připojení, nahrávání nebo funkce Smart TV. Váš výběr tak bude snadnější a podpořený výsledky nezávislých testů.


Testované výrobky - televizory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Televizory 2013-2014 (261 výrobků)
poslední aktualizace: 26.2.2014


Přihlásit