Test parních čističů 2007

Publikováno v časopise 8/2007

Také vás láká mít doma parní čistič, který zatočí s každou špínou snadno a rychle a vy budete mít nádherně čistý byt či dům? Funguje opravdu tak dokonale? Testovali jsme pro vás 16 produktů.

Co zjistil náš test o parních čističích?

Parní čističe: Pojďme se podívat na parní čističe realisticky. Mnohdy udělají stejnou práci jako horká voda, čistící prostředek, hadr a koště. Přesto u nás zájem o ně vzrůstá a rozšiřuje se i jejich nabídka.

Můžete se opařit: Budete-li manipulovat s parním čističem, dejte si pozor na opaření. Jen sedm přístrojů z těch, které jsme testovali, myslí na bezpečnost uživatelů. Zranit se můžete i při výměně špinavých útěrek během čištění.

Na co použít parní čističe: Nehodí se na koberce a čalounění. Zde špínu jen "zažehluje" hlouběji. Navíc u dřevě může vést kvůli vlhkosti a zvýšené teplotě k jeho bobtnání. Nezbavíte se ani roztočů v matraci, což mnohé parní čističe deklarují.

Parní čističe versus bakterie a špína: A co další reklamní slib, který vám zaručuje zatočit s bakteriemi a plísněmi? Ani v tomto ohledu vás nepotěšíme. Takovou sílu parní čističe zkrátka nemají.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na parní čističe. V poslední době se o nich hodně mluví. Skutečně jsou zázrakem pro domácnost? Testovali jsme je. Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Testované výrobky - parní čističe (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Parní čističe (16 výrobků)
poslední aktualizace: 1.8.2007


Přihlásit