Varování před slevovým portálem Nebeslev.cz

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 30.1.2014   

V naší službě smírného řešení spotřebitelských sporů VašeStížnosti.cz se množí případy zákazníků slevového portálu Nebeslev.cz. Spotřebitelé nedostali zboží či služby, ani zpět své peníze. Provozovatel portálu je nyní v insolvenčním řízení, veškeré pohledávky je třeba uplatnit co nejdříve.

Na portálu pro smírné řešení sporů VašeStížnosti.cz byly podány desítky stížností na společnost Nebeslev s.r.o., jež se nejčastěji týkaly nedodání zboží či služeb a následného nevrácení zaplacených finančních částek. Slevový portál Nebeslev.cz se totiž dostal do finančních potíží. Dodavatelé odmítají přijímat vouchery s odůvodněním, že jim Nebeslev již delší dobu neplatí. Je zřejmé, že slevový portál inkasoval peníze od spotřebitelů, ovšem dodavatelům nezaplatil. Tím došlo k bezdůvodnému obohacení a zákazník má právo na jeho vydání.

Nebeslev s.r.o. se prezentuje jako pouhý zprostředkovatel, nikoliv dodavatel zboží či služeb. Nárok na dodání služeb, výrobků nebo vrácení kupní ceny by tedy měl řešit vždy konkrétní dodavatel. Na druhou stranu je ve všeobecných obchodních podmínkách portálu uvedeno, že případné odstoupení od smlouvy má být adresováno společnosti Nebeslev s.r.o., jež se zároveň zavazuje k vrácení kupní ceny do 30 dnů v rámci takzvané Garance spokojenosti, a to v případě, kdy voucher nebyl využit nebo poskytovatel plnění odmítl.

Se společností Nebeslev s.r.o. bylo dne 20. srpna 2013 zahájeno insolvenční řízení, nyní je ve stavu před rozhodnutím o úpadku, proto jakékoliv nákupy na portálu Nebeslev.cz jsou v současné době riskantní. Pohledávky je třeba uplatnit co nejdříve u Krajského soudu v Ostravě. Pro konkrétní postup mohou spotřebitelé kontaktovat naši poradnu na telefonním čísle 299 149 009.

Služba VašeStížnosti.cz se těší stále větší popularitě, během prvních pár měsíců existence se na ni obrátilo již přes tisíc spotřebitelů, kteří zde hledají cestu k smírnému vyřešení sporu s podnikateli.

Přihlásit