Test GPS navigací 2007

Publikováno v časopise 8/2007

Co všechno dovedou GPS navigace? Právě to zjišťoval náš test, do kterého jsme zapojili šest přístrojů v ceně od deseti do patnácti tisíc korun. GPS navigace jsou dnes velmi moderní. Zlákají i vás?

Co zjistil náš test o GPS navigacích?

Instalace: Pokud jste laikem, dejte přednost přenosné navigaci. Je snazší na instalaci. Nevýhodou však je, že vám přes střed palubní desky povede kabel. Ten vestavěná zařízení nemají.

Satelitní příjem: Je zachycován vestavěnou anténou. Potíže mohou způsobit automobily mající kovovou fólii na čelním skle. To ruší signál.

Práce s GPS navigací: Zadáte cíl a GPS navigace vám vypočítá trasu, což zvládnou jednotlivé přístroje za rozdílnou dobu. Zobrazí se vám trasa a můžete se řídit i podle hlasového výstupu. Zkoumali jsme také kvalitu návodů k GPS navigacím. Většinou nebyla valná.

Mapy: GPS navigace na českém trhu mají obvykle mapy pro ČR, někdy i pro západní a východní Evropu. Některé mapy jsou ještě komplexnější. Lze je dokoupit.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na GPS navigace. Co je dobré o nich vědět a které jsou nejlepší? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Databáze testovaných výrobků

GPS navigace starší (110 výrobků)
poslední aktualizace: 1.7.2010


Přihlásit