Test videokamer 2006

Publikováno v časopise 12/2006

Na trhu máme rozmanité digitální videokamery. Jak si z nabídky vybrat takovou kameru, která vám bude nejvíce vyhovovat? Tetovali jsme pro vás 28 výrobků v cenovém rozpětí od 8 000 do 36 000 korun a přinášíme vám výsledky.

Co zjistil náš test o digitálních videokamerách?

 
Konkrétní modely: Konkrétní přístroje se od sebe liší v mnohém, např. způsobem ukládání dat, velikostí, hmotností, délkou záznamu, přenosem dat, editováním, přídavnými funkcemi, možnostmi připojení atd. 
 
MiniDV: Je to starší, ale stále nejrozšířenější systém. Jde o nahrávání pomocí kazetek. Je to jednoduché. Potěší vás i příznivá cena těchto digitálních kamer. Na druhou stranu jsou kazetky méně skladné.
 
DVD kamery: Jsou stále oblíbenější. Jejich výhodou je, že disk z kamery lze přehrát přímo v DVD přehrávači. Není nutné přesouvat data z kamery do PC. Mají různé vychytávky. Jak dopadly v našem testu?
 
Zvuk: Kvalita kamer se obecně zvyšuje, ale stále se objevují problémy se zvukem, což je dáno neustálým zmenšováním přístrojů. Doporučuje se použití externího mikrofonu. Ne všechny kamery ho umožňují. I to jsme testovali.
 
Test je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na digitální kamery. Chcete si ji pořídit? Víte, jaký model vám bude nejvíce vyhovovat? Předplaťte si náš test a budete vědět více.

Testované výrobky - videokamery (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Videokamery starší (182 výrobků)
poslední aktualizace: 1.12.2009


Přihlásit