Test mikro hi-fi systémů 2014

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2014

Malé rozměry, ale poměrně velké možnosti. To jsou hlavní přednosti mikro hi-fi systémů, které v domácnostech postupně nahrazují klasické hi-fi věže. Přehrávají kompaktní disky, hudbu z USB úložišť, mobilních zařízení nebo z domácí sítě. Řada z nich je navíc vybavena bezdrátovými technologiemi a dražší modely umí kromě klasického rádia naladit také internetové stanice či digitální rozhlasové vysílání. Mnohé potěší dobrým zvukem, celkem snadnou obsluhou i nízkou spotřebou.

Robustní hi-fi systémy s velkými reproduktory v obchodech vyklízejí prostor kompaktnějším modelům. Kazetový rekordér u nich budete hledat marně, zato jsou vybaveny technologiemi 21. století, často váží jen několik kilogramů a včetně reprobeden nejsou o moc větší než krabice od bot. My jsme otestovali 17 těchto malých hi-fi systémů v cenových relacích od čtyř do patnácti tisíc korun. Pozitivní zprávou je, že většina z nich ve zkouškách zaměřených na kvalitu zvuku obstála, včetně několika levnějších přístrojů. Vítězové testu pak sice patří mezi dražší modely, mohly by však zaujmout i náročnější milovníky hudby.

Porota složená ze zkušených hodnotitelů posuzovala kvalitu reprodukce zvuku při poslechu jazzu, popu, komorní nebo orchestrální hudby a mluveného slova. Oba vítězné přístroje získaly v poslechových testech velmi dobré známky a jejich zvuk je srovnatelný s kvalitními většími hi-fi systémy. V testu naopak propadl hi-fi systém, v jehož propagačních materiálech se dočtete o speciálním materiálu, který má zlepšovat frekvenční rozsah zvuku. Měření frekvenční charakteristiky reproduktorů však vedlo k jednomu z nejhorších výsledků v testu. Poslední místo pak stvrdily poslechové testy. 

Většina testovaných hi-fi systémů má dvoupásmové reprosoustavy se samostatnými výškovými a středobasovými reproduktory, našli jsme ale i jednopásmové typy. Tři modely jsou pak dokonce třípásmové, což nicméně nutně neznamená lepší kvalitu zvuku, jak dokazuje náš test.


Testované výrobky - mikro hi-fi systémy (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mikro hi-fi systémy (17 výrobků)
poslední aktualizace: 3.1.2014


Přihlásit