dTest dosáhl vypnutí reklamy na přístroj Energy Saver Pro

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 25.11.2013   

Podvodný přístroj Energy Saver Pro, který klamavě slibuje snížení spotřeby energie, již nemá žádnou reklamu ve výsledcích vyhledávání Google nikde ve světě. Společnost Google na náš podnět všechnu placenou inzerci vypnula.

Naletěli jste prodejcům tohoto zařízení a potřebujete poradit? Volejte spotřebitelskou poradnu dTestu na telefonním čísle 299 149 009.

Na konci října jsme varovali před přístrojem Energy Saver Pro, jenž slibuje značné úspory elektrické energie, ale přitom pouze láká spotřebitele ke koupi nefunkčního zařízení. Naši právníci upozornili společnost Google Česká republika, že ve výsledcích vyhledávání Google jsou placené reklamy na tento přístroj.

Jsme rádi, že díky naší snaze už spotřebitele nikde ve světě nenabádá reklama ke koupi tohoto podvodného přístroje. Na základě jednání s naším sdružením totiž česká pobočka největšího světového vyhledávače podnikla kroky, které vedly k celosvětovému vypnutí veškeré inzerce na Energy Saver Pro ve výsledcích vyhledávání.

Zároveň jsme podali trestní oznámení na neznámého pachatele, jež aktuálně řeší Policie ČR. Zaslali jsme také podnět České obchodní inspekci. Ta na základě svého šetření vydala minulý týden tiskovou zprávu s varováním před koupí tohoto zařízení.


Přihlásit