dTest dosáhl vypnutí reklamy na přístroj Energy Saver Pro

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Vydáno: 25.11.2013   

Podvodný přístroj Energy Saver Pro, který klamavě slibuje snížení spotřeby energie, již nemá žádnou reklamu ve výsledcích vyhledávání Google nikde ve světě. Společnost Google na podnět dTestu všechnu placenou inzerci vypnula.

dTest na konci října upozornil na přístroj Energy Saver Pro, který slibuje značné úspory elektrické energie, ale přitom pouze láká spotřebitele ke koupi nefunkčního zařízení. Sdružení dTest upozornilo společnost Google Česká republika, že ve výsledcích vyhledávání Google jsou placené reklamy na tento přístroj.

„Jsme rádi, že díky naší snaze už spotřebitele nikde ve světě nenabádá reklama ke koupi tohoto podvodného přístroje. Na základě jednání s naším sdružením totiž česká pobočka největšího světového vyhledavače podnikla kroky, které vedly k celosvětovému vypnutí veškeré inzerce na Energy Saver Pro ve výsledcích vyhledávání,“ potvrzuje Lukáš Zelený, vedoucí právní poradny dTest.

Sdružení dTest podalo trestní oznámení na neznámého pachatele, které aktuálně řeší Policie ČR. „Zaslali jsme také podnět České obchodní inspekci. Ta na základě svého šetření vydala minulý týden tiskovou zprávu s varováním před koupí tohoto zařízení,“ doplňuje Lukáš Zelený.

Kontakty pro média:

Lukáš Zelený, zeleny@dtest.cz, tel.: +420 734 710 617
Miloš Borovička, borovicka@dtest.cz, tel.: +420 602 519 828

 

Poradenská linka časopisu dTest na čísle 299 149 009 je v provozu každý pracovní den od 9 do 17 hodin. Spotřebitelé zde za cenu běžného tarifu volání mohou konzultovat s právními poradci časopisu dTest nejrůznější spotřebitelské problémy, se kterými se na českém trhu setkávají. Od spuštění provozu v roce 2010 využily této možnosti již desetitisíce spotřebitelů - poradenská linka časopisu dTest je tak nejvyhledávanější cestou k řešení spotřebitelských potíží v ČR.

Občanské sdružení spotřebitelů TEST, které bylo založeno v roce 1992, je vydavatelem spotřebitelského časopisu dTest. Na stránkách časopisu jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů produktů, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o spotřebitelských právech a rady, jak tato práva účinně uplatňovat. Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.

Přihlásit