dTest: Další nebezpečný výrobek zmizel z trhu díky dTestu

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Vydáno: 18.11.2013   

Nebezpečná truhla na hračky, kterou dTest objevil v Hypermarketu Albert, byla stažena z prodeje. Po Tescu je to další obchodník, který tento typ nebezpečného výrobku na základě upozornění dTestu přestal prodávat. Při vánočních nákupech lze bezpečnost výrobků snadno ověřit díky mobilní aplikaci.

Plastové truhly na hračky, které pro děti představují riziko zadušení, se na českém trhu objevují opakovaně v různých podobách. Posledním nálezem dTestu byla truhla v Hypermarketu Albert. Sdružení dTest podalo podnět k České obchodní inspekci, Albert však truhlu stáhl z prodeje ještě před kontrolou ČOI. Z trhu tak zmizel další nebezpečný výrobek.

„Zejména před blížícími se vánočními svátky doporučujeme spotřebitelům věnovat zvýšenou pozornost bezpečí kupovaných produktů, především těch, které jsou určeny pro malé děti,“ zdůrazňuje Jan Richtr z dTestu a radí: „dTest provozuje databázi více než 7 500 nebezpečných výrobků na www.nebezpecnevyrobky.cz. Databáze je dostupná rovněž v bezplatné mobilní aplikaci dTest – spotřebitelé si tak mohou ihned v prodejně ověřit, zda jimi kupovaný produkt není evidován jako nebezpečný.“
 

Kontakty pro média:

Jan Richtr, richtr@dtest.cz, tel.: +420 241 404 922

Vlasta Tichá, ticha@dtest.cz, tel.: +420 731 789 110                              

Poradenská linka časopisu dTest – 299 149 009 – je v provozu každý pracovní den od 9 do 17 hodin a spotřebitelé na ní mohou konzultovat s právními poradci časopisu dTest nejrůznější spotřebitelské problémy, a to za cenu běžného tarifu volání. Od svého spuštění v roce 2010 této možnosti využily již tisíce spotřebitelů a poradenská linka časopisu dTest se tak stala první a nejvyhledávanější cestou k řešení potíží, se kterými se zákazníci na trhu setkávají.

Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založeno v roce 1992, je vydavatelem časopisu dTest. Na jeho stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.
 

Přihlásit