dTest: Informační leták o nových spotřebitelských právech

Obsah říjnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 10/2023 Obsah říjnového dTestu

Vydáno: 13.11.2013   

Spotřebitelé z celé České republiky naleznou v těchto dnech ve svých schránkách informační leták od dTestu o spotřebitelských právech podle nového občanského zákoníku. Každý může zdarma získat také informační brožuru, která novinky představuje detailněji.

Informační leták o nových spotřebitelských právech upozorňuje spotřebitele na změny, které jim přinese nový občanský zákoník po Novém roce. V rámci informační kampaně vydal dTest také brožuru, která stručně shrnuje všechny podstatné změny a usnadní spotřebitelům orientaci v nové právní úpravě. Spotřebitelé si ji mohou zdarma objednat v tištěné podobě nebo stáhnout elektronicky na www stránkách dTestu (www.dtest.cz/brozura).

„Na mnoha místech došlo ke změnám nebo úpravám spotřebitelských práv, bez jejichž znalosti by běžný spotřebitel mohl v praktickém životě řešit mnoho nepříjemností,“ varuje právní poradce dTestu a spoluautor brožury Miloš Borovička a dodává: „Informační brožura usnadní spotřebitelům přechod na nové podmínky a objasní, jak postupovat při reklamaci, na co si dát pozor při nákupu na internetu, co pozorně číst v obchodních podmínkách, a mnoho dalšího.“ 
 

Kontakty pro média:

Miloš Borovička, borovicka@dtest.cz, tel.: +420 602 519 828
Vlasta Tichá, ticha@dtest.cz, tel.: +420 608 759 579

 

Poradenská linka časopisu dTest na čísle 299 149 009 je v provozu každý pracovní den od 9 do 17 hodin. Spotřebitelé zde za cenu běžného tarifu volání mohou konzultovat s právními poradci časopisu dTest nejrůznější spotřebitelské problémy, se kterými se na českém trhu setkávají. Od spuštění provozu v roce 2010 využily této možnosti již desetitisíce spotřebitelů - poradenská linka časopisu dTest je tak nejvyhledávanější cestou k řešení spotřebitelských potíží v ČR.

Občanské sdružení spotřebitelů TEST, které bylo založeno v roce 1992, je vydavatelem spotřebitelského časopisu dTest. Na stránkách časopisu jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů produktů, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o spotřebitelských právech a rady, jak tato práva účinně uplatňovat. Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.

Ke stažení:

TZ_nahrávka

Přihlásit