Test pyrolytických trub 2013

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2013

Trouba, která se dokáže vyčistit sama. Zázrak, nebo realita? Funkce pyrolytického čištění, při kterém se vnitřek trouby zahřeje na bezmála 500 °C a spálí veškeré připečené zbytky jídla na prach, to prý dokáže. Podívali jsme se proto „za dvířka“ deseti vestavným troubám a tradičně je vzájemně srovnali. Víme, která se vyčistí nejlépe, která nejrychleji a která má při tom nejnižší spotřebu. A samozřejmě jsme se zaměřili na to nejdůležitější – jestli tyto vrcholové modely umí péct.

Pečete rádi? A pečete často? To asi musíte troubu někdy vyčistit a zbavit ji připečených zbytků jídla. Pokud se čištění věnujete pravidelně, není to až tak náročná činnost, ale pokud se k tomu dostanete, jak se říká, jednou za uherský rok, „je to boj“. Nyní jsou však na trhu už takové trouby, které vás před touto nepříjemnou činností uchrání stisknutím pár tlačítek. Jsou vybaveny funkcí pyrolytického čištění, které dokáže odstranit špínu bez potřeby lidské síly. Jak to funguje, se dočtete v článku.

Pečicí trouba pracuje při přípravě pokrmů s vysokými teplotami, při procesu pyrolýzy jsou však ještě dvojnásobně vyšší. Klíčové je, udržet tyto teploty uvnitř trouby, aby se nezahřála místa, kterých se můžeme dotknout. Z pohledu bezpečnosti jsou proto pyrolytické trouby oříškem, jak se ostatně v některých případech ukázalo i v našem testu. Zaměřili jsme se mimo jiné i na přesnost nastavení teploty a její stabilitu (kolísání). I tady jsme zjistili menší i větší nedostatky.

To nejdůležitější, proč si troubu kupujeme, je, aby uměla dobře péct. Připravovali jsme proto kuře, malé koláčky ve dvou patrech a zkoušeli jsme také efektivitu grilu. Upéct chutné kuře většinou nebyl problém, s dobrými koláčky, chcete-li cukrovím, to už bylo horší.


Testované výrobky - pyrolitické trouby (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pyrolytické trouby 2013 (10 výrobků)
poslední aktualizace: 31.10.2013


Přihlásit