dTest: Další nebezpečný box na hračky v prodejně Albert Hypermarket

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Vydáno: 15.10.2013   

Plastový box na hračky, který je opatřen víkem s pojistkami představuje pro děti riziko udušení. Sdružení dTest nyní objevilo novou variantu nebezpečného boxu v hypermarketu Albert.

Nebezpečné plastové boxy na dětské hračky různých tvarů a barev se opakovaně objevují na českém trhu. Časopis dTest jejich výskyt průběžně monitoruje a Česká obchodní inspekce vydala již několik zákazů prodeje. Přesto lze boxy s obdobnými parametry v jiných variantách zakoupit. Nyní například v hypermarketu Albert, kde je nabízen v dětském oddělení ve dvou velikostech (75 a 100 litrů) a prodejce na něj upozorňuje v letáku spolu s ostatním dětským zbožím. V akčním letáku je dokonce výslovně označen jako „vhodný na odkládání hraček“.

Prodej podobných uzavíratelných plastových boxů byl poprvé zakázán Českou obchodní inspekcí již v roce 2009. Hrozilo totiž nebezpečí, že dítě, které by mohlo být při hře bez dozoru dospělého v boxu zavřeno, se následně nedostane ven bez cizí pomoci a v krajním případě mu hrozí i udušení. Nově objevený rizikový box na hračky časopis dTest zaevidoval ve své databázi www.nebezpecnevyrobky.cz a o svém zjištění bude informovat Českou obchodní inspekci.

Identifikace nebezpečného výrobku:

EAN: 8010059016572
NÁZEV: Box KUBRIK 100L
MÍSTO PRODEJE: Albert Hypermarket Příbram

Upozorňujeme spotřebitele, aby tento typ beden pro své děti nekupovali a v případě, že je v jakékoliv podobě, velikosti či barvě najdou v prodeji, aby informovali dTest na e-mailu dtest@dtest.cz

Ověřte si, zda kupujete bezpečné výrobky v databázi Testu www.nebezpecnevyrobky.cz
 

Kontakty pro média:

Jan Richtr, richtr@dtest.cz, tel.: +420 241 404 922

Vlasta Tichá, ticha@dtest.cz, tel.: +420 731 789 110                              

Poradenská linka časopisu dTest – 299 149 009 – je v provozu každý pracovní den od 9 do 17 hodin a spotřebitelé na ní mohou konzultovat s právními poradci časopisu dTest nejrůznější spotřebitelské problémy, a to za cenu běžného tarifu volání. Od svého spuštění v roce 2010 této možnosti využily již tisíce spotřebitelů a poradenská linka časopisu dTest se tak stala první a nejvyhledávanější cestou k řešení potíží, se kterými se zákazníci na trhu setkávají.

Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založeno v roce 1992, je vydavatelem časopisu dTest. Na jeho stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.
 


Přihlásit