T-Mobile pod tlakem dTestu odpojil linky využívané k podvodům

Obsah záříjového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 9/2023 Obsah záříjového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 9.10.2013   

Společný tlak dTestu a pořadu A DOST! slaví první velký úspěch. Operátor T-Mobile vypověděl smlouvy podvodníkům, kteří zneužívají vysoko tarifikovaných linek a nezákonně nabízí spotřebitelské úvěry.
 

Sdružení dTest o praktikách společnosti Maghera Royal informovalo poprvé již v březnu letošního roku. Po několikaměsíčním úsilí, a též díky spolupráci s pořadem A DOST!, jsou nyní klienti největšího mobilního operátora proti těmto podvodům chráněni. T-Mobile dnes oznámil, že veškerá čísla Maghery odpojuje ze své sítě, klienti T-Mobile se tedy na podvodné linky již nedovolají, ukázal tak, že to jde, a s podvodníky se lze vypořádat okamžitě. Ze sítě operátora U:FON se rovněž na podvodné linky nedá dovolat.

Kroky vůči Maghera Royal tento týden oznámil i Vodafone. Ten ale čeká další tři měsíce, než uplyne výpovědní doba. Jediný, kdo zatím neoznámil žádné konkrétní kroky, je Telefónica O2, přitom jsou to právě jeho klienti, kteří se nejčastěji obrací na poradenskou linku našeho sdružení na čísle 299 149 009 s těmito problémy. Telefónica O2 tedy stále toleruje tyto praktiky a její klienti budou i nadále platit vysoké částky za hovory, ze kterých má operátor značnou provizi.

Naši právníci podali vůči Maghera Royal řadu podnětů a před týdnem i trestní oznámení. Před měsícem už skoro nedoufali, že se podaří podvodníky rychle zastavit. Společná mediální kampaň s pořadem A DOST! ale zabrala. Sdružení dTest nehodlá ve svém úsilí polevit a vyzvalo k odpojení podvodníků i ostatní operátory.

Vyjádření mluvčí společnosti T-Mobile můžete najít v posledním mimořádném vydání pořadu A DOST! 
 


Přihlásit